Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért van az, hogy 1 szem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy 1 szem gyógyszer kihagyása baj? Hiszen a 7 napos szünetben sem szedjük, akkor bezzeg véd. Magyarázat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

ezen már én is gondolkoztam...

De szerintem azért, mert a 7 napos szünet előtt már bevetted a 21 tablettát, ami kialakítja a védelmet. Viszont ha közben 1-et kihagysz, akkor nincs meg a kellő védelem.

Nem tudom igazából, ezt csak én gondolom. :)

Egyébként meg számít, hogy hanyadik héten hagysz ki. :)

2013. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már leírtuk a magyarázatot, részletesen.

Szerintem neked is kiírta, mikor kérdeztél.


De legyen:

a mai fogamzásgátlókban olyan kevés hormon van, ami éppen hogy csak képes megakadályozni a petesejtek érését.

Ha csak egyetlen napot kihagysz, akkor *előfordulhat* hogy elkezd érni egy petesejt.

Ha egyszer elkezdte, azt az isten se állítja többé le.


A 7 napos szünetben viszont lesz egy megvonásos vérzésed, ami mindent kisöpör (hacsak nincs már mélyen beágyazódva, mert kihagytál hó közben) - utána pedig pár napig még nem érik semmi. Ezért véd ilyenkor is.

2013. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Baromi bonyolult lenne ezt leirni es szerintem nem is ertened, ezert nagyon roviden leirom.

A szervezetednek a rendszeres szedes a lenyeges, ezert nem indul eresnek egy pete a szunetben. Viszont ha kihagysz egy szemet, akkor mar nincs rendszeresseg, eresnek indulhat a pete.

2013. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!