Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire bizzak a fogamzasgatl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire bizzak a fogamzasgatloban? 14L

Figyelt kérdés
es mennyivel a sex elott kell elkezdeni szedni? szuz vagyok

2013. júl. 13. 12:27
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
Műsor szünet van a minimaxon? 14 éves vagy ennyi idősen nem kell. El beszélgetnek szívesen a szüleiddel!
2013. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
58%

Reménytelen vagy és nem tudod értelmezni a válaszomat.

Hagyjuk.

2013. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
46%

Másfelől pedig bárki mondhatja itt, hogy jajj, én orvos vagyok, én meg jogász, én meg anyám kínja. Senkit sem érdekel, hogy mi vagy, vagy hogy mivel rendelkezel, itt az a "dolgunk", hogy a kérdezőnek adjunk normális választ, illetve tanácsot.


Szóval... Kedves Kérdező! Pár napja egy 16 éves lány kérdezte ugyanezt és ezt írtam neki:


"Már ne haragudj meg, de oltári buta vagy. Látszik, hogy semmennyire nem vagy felvilágosítva és teljesen tudatlan vagy ezzel a témával kapcsolatban. Én a helyedben nem szednék gyógyszert.


"Már ne haragudj meg, de oltári buta vagy. Látszik, hogy semmennyire nem vagy felvilágosítva és teljesen tudatlan vagy ezzel a témával kapcsolatban. Én a helyedben nem szednék gyógyszert.


"Eleve ott kezdődik, hogy egy 16 éves lány szervezete még fejlődő szervezet, így egy normálisabb nőgyógyász, ha meghallja, hogy tablettát akarsz írtani, hazazavar. Nyilván vannak olyan orvosok, akiket ez nem érdekel és mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül felírják majd neked a tablettát. 18 éves korodig nagyon nem kellene szedned. Akkorra talán már fejlett lesz a szervezeted és akkor újra eldöntheted, hogy akarod-e szedni, vagy sem.


Egyébként bírom a kommentelőket is, hogy jajj, így meg úgy szétcseszi a szervezetet, stb. 16 évesen lehet, hogy így van, de egy 20 éves érett, felnőtt nőnél azért nem teljesen. 10-20 évvel ezelőtt még valóban nagyon magas hormontartalmú fogamzásgátlók voltak. Volt, hogy a szedő nők 10-20 kg-t híztak, viszont, ha kihagytak egy-egy szemet, nem volt belőle gond, ugyanis a rengeteg hormon így is megtartotta a kellő védelmet.


Manapság azonban ez már nem így van! Alig van hormon a gyógyszerekben, épphogy meg tudják akadályozni a petesejt megérését. Szerintetek miért akkora gond, ha valaki egy szemet elfelejt bevenni? Azért, mert manapság már olyan alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók vannak forgalomban, hogy egy szem kihagyása esetén és simán fennállhat a terhesség.


Visszatérve a kérdezőhöz... Összegezve... Én 18 éves koromig biztosan nem szednék fogamzásgátlót a helyedben. Addig ott van az óvszer lehetősége is. Ha pedig a párod nyavajog, szard le. Valakinek így is-úgy is áldozatot kell hoznia..."

2013. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
19%
A kérdezőnek válaszoltam, hasznosan. Hagyjatok már békén, jogom van így látni és azt írni amit írtam. Nem nektek ment. ;)
2013. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Újmagyar?
2013. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100 hogy nem fogja felírni neke doki.Kivételes esetben,komoly bőrproblémával küzdő tizenéveseknek kiegészítő kezelés végett írják fel...Mondjuk az olyan gyógyszer sem fogamzásgátlásra készül csak van egy ilyen hatása is ezért nőgyógyász körébe tartozik felírni.Ez a gyógyszer volt anno a Dianne35 utána Cypromix-el helyettesitették,valamint ezeket is fél éves kúrákra ajánlja a gyógyszercég.Szóval védekezzetek gumival,16-17 alatt nemigen irják fel.. ! :)
2013. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

A dianne 35 pont a halál miatt lett betiltva. :)


Négy, mélyvénás trombózis miatt bekövetkezett haláleset köthető az elmúlt 25 évben Franciaországban a Diane 35 tablettához - közölte vasárnap a francia gyógyszerészeti ügynökség. A német Bayer konszern 1987 óta forgalomban lévő, eredetileg a pattanásos bőr kezelésére szolgáló készítményét elsősorban fogamzásgátlóként használták.


[link]

2013. júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"es mennyivel a sex elott kell elkezdeni szedni?"

Ezen behaltam:D

2013. júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
jézus nehogy szedjél 14 évesen és ne is szexelj!!!
2013. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

Nem azt kérdezte, hogy szexelhet-e, hanem, hogy szedhet-e, és mikor kell szedni, válasz:

Viccből se próbáld ki, 17 alatt értelmes orvos fel se írja. Használjatok kotont.

2013. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!