Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg az első nap után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg az első nap után használ a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

A fogamzásgátló tablettám tájékoztatójára az van írva, hogy ha a menstruáció 1. napján kezdem el szedni, akkor már attól a naptól védettséget nyújt a nem kívánt terhesség ellen. Ezzel szemben az orvosom egy hónapig javasolta hogy más kiegészítő fogamzásgátló módszert is használjunk. Ez kicsit ellentmondásos. Nektek mik a tapasztalataitok? Vagy hallottatok olyanról hogy ez első hónapban teherbe lehet esni fogamzásgátló mellett?

Nagyon nem szeretnék, ezért is érdekel ennyire.



2013. júl. 17. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Van olyan tabi ami már egyből véd, van ami nem. ha rá van írva akkor véd. az orvos lehet csak megszokásból, vagy "abiztonságkedvéért" mondja.
2013. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Remélem akkor így tényleg minden rendben lesz. :)

2013. júl. 17. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért akkor nme árt az első hónapban másképp is védekezni, lehet az orvos mégsem véletlenül mondta. Egy hónapba nem fogtok belehalni. Az orvos lehet azért mondta, mert találkozott már hasonlóval, és lehet, hogy csak 0,1% esély van rá, de akkor is inkább, minthogy mégis teherbe ess...
2013. júl. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi a tabletta neve? én reziát szedek, annak a papírján is az volt, hogy menzesz első napjától, és azonnali védettséget nyújt. az én orvosom nem mondott semmit ezzel kapcsolatban, csak hogy olvassam el a tájékoztatót, ha kérdésem van, akkor hívjam. én bevettem az első napon, és 5 nap múlva, mikor elmúlt a menzeszem, már óvszer nélkül szeretkeztünk, nem lett semmi gáz, 8 hónapja szedem.
2013. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(Elvileg) hat,

DE ha neked nem válik be az adott tabletta és az első néhány nap után abba kell hagynod,

akkor pl. CS.SZHETED!

Ha az első héten akár 1 is kimarad, akkor lehet gyerek.


Ezért javasolnak 1 hónapot, mert ennyi kell, hogy kiderüljön, hogy bírod az egészet.

Nem-e kell váltani, vagy teljesen leállni.

2013. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem csak több nap után véd biztosan! Én a helyedben használnék óvszert az első héten.. Azt még ki lehet bírni...
2013. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!