Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A hétfői gyógyszerrel mit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hétfői gyógyszerrel mit csináljak, ami megmaradt?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek mindenkitől, hogy egy olyan kérdést teszek fel, ami már az emberek könyökén jön ki, de napokat keresgéltem a választ reménytelenül.

Komoly párkapcsolatban élek. Fél évig szedtem gyógyszert, 1 hónapot kihagytam, majd júniusban kezdtem el ismét szedni.

A megvonásos vérzés megjött, a 2. napján védekezés nélkül voltam együtt párommal. Július 13-án (szombat) kezdtem meg a 2 levél szedését, 14-én (vasárnap) is bevettem, 15-én (hétfőn) elfelejtettem bevenni. A hétfői gyógyszerrel mit csináljak, ami megmaradt? Ma péntek van, és párommal nem voltam együtt.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat, a türelmet és a megértést!

Minden jót kívánok!



2013. júl. 19. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát most már semmit ne csinálj :I Csak védekezzetek... Nem tudom meddig.
2013. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a használati utasítást. Nekem olyan fajta volt, aminél a kimaradt tabit ki kellett dobni, nem volt szabad beszedni. De nem biztos, hogy mindegyiknél így van..
2013. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, azzal nem lesz gond, védekezni a következő vérzésig fogunk. De nem tudom, mi lesz azzal az 1 szem gyógyszerrel, semmi kielégítő választ nem kaptam rá!
2013. júl. 19. 20:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Hagyd benne a levélbe, majd jó lesz, ha mondjuk megy a hasad.
2013. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Itt nem is fogsz. Még a gyógyszer nevét sem írtad le, akkor meg mit vársz? A neve a lényeg, nem az, hogy mikor feküdtetek le a pároddal.
2013. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Cypromixet szedek
2013. júl. 20. 09:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Rágugliztam a betegtájékoztatóra:

- Ha az első héten 1 tablettát elfelejtett bevenni:

Azonnal vegye be a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha ez 2 tabletta bevételét jelenti. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a gyógyszert, azonban 7 napon keresztül mechanikus fogamzásgátló eszközt is alkalmaznia kell. Ha a megelőző 7 napos időszakban nemi együttlétre került sor, nem zárható ki a terhesség lehetősége. Haladéktalanul forduljon orvosához.


:/ vigyázni kell nagyon, mert nem elég, ha utána védekezik az ember, az előző 7 nap is veszélyt jelenthet...

2013. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kinga, aranyos vagy! Az előző 7 nap miért jelenthet veszélyt, mikor már a vérzés megjelent, azaz hatott a gyógyszer?
2013. júl. 22. 08:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Haj bonyolult ez, és igazából én is csak a neten olvasott infók alapján tájékozódom, mert ilyen szinten a suliban nem tanították ezt a dolgot. :D

Én abban látom a logikát, hogy a spermium mennyi ideig képes életben maradni, ha már bejutott. Elvileg 2-3 nap, de olvastam már ennél jóval többet is.

A 7 napos szünet alatt nem szedted, és utána kihagytál egyet, lehet, hogy pont elég volt ez ahhoz, hogy egy tüsző megrepedjen, és attól kezdve még ha el is telt 1-2 nap, akár találkozhat is a spermiummal. Nem tudom, azért így elég kicsi esélyt látok rá, de benne van a pakliban. Túlságosan misztikusnak tűnik, túl ködös, nem lehet kiszámítani, mert minden hatással van rá. Szóval ki tudja, hogy az adott esetben mi is történt odabent?


Az, hogy a vérzés megjelent azt jelenti, hogy hatott a gyógyszer az előző hónapban. De a vérzés első napja már a következő hónaphoz tartozik.


Remélem nem írtam túl nagy butaságokat, és megijeszteni sem akarlak. Ezt a 7 nap előtte dolgot érdemes észben tartani hasmenésnél, hányásnál is. 8-14 bogyó közt ez elvileg nem jelent gondot, ne kérdezd miét, fogalmam sincs.

Most már nem tudsz mit tenni, szedd tovább a bogyót, és mindenképp olvasd végig a betegtájékoztatót, hátha ír még valami hasznosat. :)

És majd írj, akár üzenetet is, hogy minden oké. :)

2013. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a türelmed és a fáradtságod, hogy ilyen részletesen leírtad Nekem a legjobb tudásod szerint alkotott választ! :)

Eddig nincs gond, remélem, ezután sem lesz. Majd még írok, mi a helyzet! :)

2013. júl. 24. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!