Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyenkor mi a teendő, szedhete...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a teendő, szedhetem tovább a tablettát?

Figyelt kérdés

nyaralàson elkapott egy kisebb hasmenés, ezért bevettem plusz egy szem tablettát a csomagból, a tájékoztató szerint. viszont így egy szemmel kevesebb tablettàm van(Reziat szedek, 24 db aktív es 4 db placebo tablettától áll? )

a kérdésem az, hogy ha csak 23 tablettát szedek be, akkor is védett maradok?



2013. júl. 22. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nyilván nem vagy védett. Nem véletlenül 24 van...

Én azt gondolnám, egy másik csomagból pótold, de szerintem kérdezd meg az orvosod...

2013. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

viszont ez olyan, mint ha kihagynek egy tablettat, es a betegtajekoztato ezt irja a 3. heti tablettakra:Abba is hagyhatja a megkezdett csomagban található aktív, fehér tabletták szedését, és azonnal folytathatja a 4 zöld placebo tabletta szedésével (jegyezze fel, hogy a placebo-időszak előtt melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 4 napnál rövidebb ideig alkalmazza a placebo tablettát

tehat ha aznap, mikor a 24. szemet vennem be, mar placebo jonne.en ugy ertelmezem, hogy igy vedve maradok.

az orvosomat sajnos nem sikerult elernem

2013. júl. 22. 12:39
 3/13 anonim ***** válasza:

Jól értelmezted.


A lényeg, hogy ha nem pótolod másik levélből, akkor egy nappal korábban fogod elkezdeni a következő levelet.

Ha eddig pl.: szerdán kezdted, innentől keddenként fogod, mivel a "kimaradással" együtt kell meglennie a 4 napos szünetnek.


(nem az első vagyok)

2013. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
tehát akkor védve maradok ugye?:) és ha hétfőn venném be az utolsó szem aktív tablettát, akkor ha kihagynam, ugye kedden potolnam.de a placebot bevehetem hétfőn es akkor nem lesz gond ugye? vagy inkabb potoljam ki egy masik levelbol?
2013. júl. 22. 17:15
 5/13 anonim ***** válasza:

Bonyolítod, bonyolítod... de miért bonyolítod??


Már így is eggyel kevesebb tablettád van, miért "akarsz" még egyet kihagyni?


Egyébként úgy tűnik, mégse világos.

A levél végén már NEM pótolgatsz!


Ha az utolsó tabletták egyikét kihányod/kif.sod/megeszi a kutya, akkor a következők szerint jársz el:

-ha a 24. kimarad pl. hétfőn, akkor kedden, szerdán, csütörtökön beveszed a placebót és csütörtökön kezded az új levelet;

-ha már a 23. is kimarad, akkor már szerdán folytatod a következő levéllel...


Tehát ahány tabletta (max. 4) kimarad a levél végéről, annyival kevesebb napos szünetet tartasz a következő levél előtt!


A placebó meg placebó. Nincs benne hatóanyag. Beveszed vagy nem, olyan mindegy.

A lényeg, hogy a kihagyott tabletták miatt kimaradt napokkal együtt összesen 4 nap maradhat ki két levél között.

2013. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
koszonom, ertem, csak kicsit mar kezdtem belekeveredni, hogy akkor most mikor ved,hogyan is van! tehat a lenyeg, hogy 1 nappal korabban kezdem a kovetkezo levelet, es akkor nem kell felnem a teherbeesestol..es akkor most is ved a tabi, tehat ha hetvegen egyutt leszek a parommal, nem kell ovszert hasznalni?
2013. júl. 22. 19:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Eddig ugye arról beszéltünk, hogy mi történik, ha csak 23-at veszel be 24 helyett.


A mostani kérdéshez viszont azt kellene tudni, hogy a hasmenés miatt pótolt bogyó hanyadik volt a sorban és hány óra múlva vettél be helyette másikat.

2013. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
16. volt,és bevettem a következőt,rá kb 11 órára (éjjel történt,akkor eszembe sem jutott,hogy pótolni kell,csak reggel,a tabit pedig logikusan este veszem be,így nem telt még el a 3-4 óra)
2013. júl. 22. 20:43
 9/13 A kérdező kommentje:

ezt írja a betegtájékoztató:

Egy tablettát hagyott ki a 15-24. napon (harmadik sor a csomagban)

A következő lehetőségek közül választhat:

1. Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelenti. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A zöld színű, placebo tabletták szedése helyett haladéktalanul kezdje el a következő csomag szedését (így az Ön fix kezdőnapja megváltozik). A placebo tablettákat dobja ki. Valószínűleg valódi megvonásos vérzése csak a második csomag szedésének a végén, a zöld színű placebo tabletták szedése idején várható, de enyhe vérzés vagy menstruációszerű vérzés a második csomag szedése közben is jelentkezhet.

2. Abba is hagyhatja a megkezdett csomagban található aktív, fehér tabletták szedését, és azonnal folytathatja a 4 zöld placebo tabletta szedésével (jegyezze fel, hogy a placebo-időszak előtt melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 4 napnál rövidebb ideig alkalmazza a placebo tablettát.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, a terhességgel szemben védett marad.

- Ha elfelejtette bevenni a tablettát, és a placebo-időszak alatt nem jelentkezik megvonásos vérzés, a terhesség lehetősége fennáll. Forduljon orvosához, mielőtt a következő csomag szedését elkezdené.

2013. júl. 22. 20:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor számít kihagyottnak egy tabletta, ha 12 órán belül nem sikerül pótolni!

Az a szövegrész, amit bemásoltál arra vonatkozik, ha 12 óránál később észleled, hogy kimaradt.


"Ha 12 óránál rövidebb időt késlekedett a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás még megbízható. Vegye be a tablettát, amint az eszébe jut, és a következő szemet a megszokott időpontban vegye be."

2013. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!