Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergia vizsgálaton voltam 1...

Zsolti0430 kérdése:

Allergia vizsgálaton voltam 1 éve azt mondták hogy nagyon erős poratka allergiám van, felírtak egy orr sprayt és xyzalt 5mg tablettát (folytatás lent). Gondolom nem szedhetem életem végéig a gyógyszert, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
1 évig szedjem azt mondták utána menjek vissza, most eltelt 1 év pár napra abbahagytam a szedését és visszajött nagyon durván az allergia ( talán rosszabb mint volt)
2011. szept. 6. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is erős poratka allergiát állapítottak meg kb 5 évvel ezelőtt. Csalánkiütéseim voltak tőle mindenhol. De én nem szedtem rá semmit (pedig vmit felírtak, de már nem emlékszem mit). Azóta vigyázok, h ne szívjak be közvetlenül semmit a szövetekből (pl ágynemű). Az utóbbi 2-3 évben semmilyen tünetem nem volt. Az is lehet, h elmúlt azóta...


Bocs, sokat nem segítettem ezzel, csak gondoltam azért leírom.

2011. szept. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, nekem nem hinném hogy elmúlna :/
2011. szept. 7. 11:51
 3/5 anonim válasza:
Én már 4-5 éve szedem,és szerintem életem végéig fogom.Ha szedem,teljesen tünetmentes vagyok,nélküle viszont pár nap alatt újra előjön az allergiám.Eleinte az orrsprayre is szükségem volt,de szerencsére az már feleslegessé vált.
2011. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálam is pont ugyanez a helyzet, én is szedni fogom még egy ideig biztos
2011. szept. 17. 11:27
 5/5 anonim válasza:
Én is használtam, de ugyan ezen aggályaim voltak mint neked, sok "probálkozás" után oda jutottam hogy otthon a megfelelő takarítás elengedhetetlen értem ezalatt a matracok párnák szőnyegek tisztítását atkamentesítésést, ezt érdemes szakemberrel végeztetni ha nem akarsz egy fél vagyont elkölteni gépekre(www.claritas.hu én őket szoktam hívni), ha máshol vagyok és eldurvul a helyzet akkor pedig marad az spray.
2012. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!