Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól lehet fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól lehet fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, értelemszerűen lány. Még soha nem szedtem fogamzásgátlót, úgy érzem kezd eljönni az ideje, hogy elkezdjek szedni. Mehetek egyedül a nőgyógyászhoz íratni vagy vigyek magammal szülőt/családtagot is?
2009. okt. 24. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 18, de gyakorlatban 16-tól is felírják.

Szülő nem kell, de ha félsz vagy valami, párod nyugodtan mehet.

2009. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. okt. 24. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, 3-4 éve már menstruálnod kell. Ennyi a kitétel, és 18 év alatt javasolnám a tinédzser ambulanciát. Itt megtudod nézni közeledben melyik kórházban van ilyen ambulancia: [link]

Itt kedvesebbek, megértőbbek a nőgyógyászok, és csak korodbeliek lesznek a váróban.

2009. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, kb. 3-4 éve biztosan menstruálok már. Voltam már "rendes" nőgyógyásznál (menstruációs probléma) és ott is nagyon kedvesek voltak, de erről a tinédzser ambulanciáról még nem is hallottam, lehetséges, hogy felkeresek egy ilyen rendelőt! Mindenesetre köszönöm a választ!
2009. okt. 24. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van saját nőgyógyászod, aki még rendes is, akkor ne kísérletezgess másikkal, nyugodtan maradj annál aki bevált. ott is felírathatod a tablettát.
2009. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyira nem nevezném "sajátnak", egyszer voltam.
2009. okt. 24. 18:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 17 lettem a nyáron, és 2 hónapja használok hüvelygyűrűt..az orvos egyáltalán nem volt meglepve, szerintem ma már nem nagy dolog, ha valaki 16-17 évesen kezdi el.
2009. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!