Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól szedhetnek a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól szedhetnek a lányok fogamzásgátlót? A nőgyógyásza mikortól írhatja fel neki?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel eléggé intenzív a nemi életünk most nyáron meg pláne ezért gondoltunk arra mi lenne ha elkezdene szedni tabit úgy jobban megérné mert ha heti 1x2x szexelnénk csak akkor a koton érné meg jobban viszont így nem főleg hogy a méretem miatt az átlagos gumik nem jók és ami nekem jó azok drágábbak és így bnőm is jobban védve lenne a terhességtől.
2011. júl. 2. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Menjen el nőgyógyászhoz, és beszélje meg vele. Eleve ajánlott járnia, ha már él nemi életet.
2011. júl. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szokott járni:)
2011. júl. 2. 23:30
 3/14 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Amúgy ez nem így működik.

Valamiért az a sanda gyanúm, hogy ez inkább a te ötleted volt. És nem igazán vagyok elragadtatva a gondolkodásmódodtól.

A védekezés módját nem úgy szokták meghatározni, hogy melyik az olcsóbb... A fogamzásgátló tabletta sem olcsó. Ha meg még hozzáveszed a mellékhatásokat is, akkor gyakran nagyon 2drágába" jönne ki...

2011. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

23:31


Tudod mi mindig együtt döntünk mindenben főleg ilyenekben mi az hogy az én ötletem?Pont hogy ő hozta fel de mindegy amúgy 18 éves én 20

2011. júl. 2. 23:34
 5/14 anonim ***** válasza:
18 évesen már bőven felírják neki.
2011. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 napietus ***** válasza:

mindenképpen meg fogja vizsgálni, labor, és utána írja fel. arra figyeljen, hogy tartsa be az orvos utasításait és OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT! tudom, ez evidensnek tűnik, de itt is annyi ilyen kérdés van, hogy hányadik naptól véd, meg ilyenek, holott világosan le van írva.


ha kérdése van, az orvosnak tegye fel, ne szomszédasszonynak, barátnőnek stb. ha bármilyen mellékhatást tapasztal (pl. hízás) menjen vissza, és mondja ezt el az orvosnak, fog írni másikat (nekem is a másdoik jött be)


a káros mellékhatások kissé túl vannak lihegve, nem 30 évvel ezelőtt élünk, nagyon jó, alacsony hormontartalmú gyógyszerek vannak már.

2011. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 napietus ***** válasza:
egyébként szerintem a korától már felírják.
2011. júl. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, ha megbántottalak, nem volt szándékos, de amit írtál, az alapján kicsit olyan "szaga" volt a dolognak, mintha ez csak a te ötleted volna.

Na de hogy a kérdésre visszatérjünk: ha már beállt a menstruációja, akkor viszonylag gyorsan kaphat fogamzásgátlót. De nem biztos, hogy rögtön az első fajta jó lesz. Sajnos sok a kellemetlen mellékhatás, és nem is teljesen veszélytelen a dolog.

De keresse fel a nőgyógyászát, és az majd mindenről felvilágosítja a barátnőd.

2011. júl. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Vérvizsgálat, pisiteszt, meg a komplett nőgyógyászati vizsgálat. Eredmények után felírják a legmegfelelőbbet. Ami lehet nem lesz jó de ez az első hónapban ki szokott derülni. Ezért érdemes az első hónapban még kiegészíteni, 1 hónap után már tutira véd. És ha ebbe belevágtok te is menj el vizsgálatra nincs e valami bajod. Sok fiú nem teszi meg, pedig ha tablettára tértek át akkor összes kockázatot a nő vállalja. Neked meg semmiből se áll elmenni egyszer.
2011. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is 18 évesen kezdtem el szedni, szóval akkortól már biztos, hogy lehet. Egyébként nálam is szempont volt az, hogy olcsóbb - egy db Durex 130 Ft, ebből napi kettőt-hármat használtunk el, egy tablettám akkor 100Ft-nál kevesebbre jött ki... Nekem már az első tabletta jó lett, csak pozitív hatásai voltak.
2011. júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!