Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta szedése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta szedése fiatalon ártalmas? 16/L

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem
2013. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is 16 évesen kezdtem el szedni, nekem semmi bajom tőle. De beszélj nőgyógyásszal, ő mindent elmond.
2013. aug. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Óóó, dehogynem. Azért nem ajánlatos rendszeresen használni, mert meddőséget okozhat.
2013. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
valószinüleg semmi bajod nem lesz tőle nyugi, ha rendszeres és pontos a ciklusod akkor nyugodtan szedhetsz.
2013. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Mint minden gyógyszernek, a fogamzásgátlónakn is lehetnek mellékhatásai.

Nem csak 16 éveseknél, hanem 25 éveseknél is. Emellett lehetnek súlyosabb szövődményei is a szedésnek, ami szintén nem csak fiataloknál fordulhat elő.


Az, amiért nem szokták javasolni fiataloknak:

A tabletta úgy működik, hogy leállítja a ciklust. Nincsen peteérés, nincsen menzesz, csak egy megvonásos vérzést okoz a tabletta megvonása.

Értelemszerűen a normális működés leállítása nem veszélytelen. A nők többségénél a ciklus a szedés után pár hónapon belül újraindul, de sajnos van egy kisebb, szerencsétlenebb %, akinek meg nem.

Ez főleg olyanoknál fordul elő, akkiknek még nem teljesen stabil a ciklusuk. És ez ugyebár fiatalokra jellemző.

Tehát ha mondjuk 14 évesen kezdtél menstruálni, és még be sem állt rendesen a vérzésed, akkor nagyobb eséllyel tesz maradandó kárt a ciklusodban.

De olyanoknál is előfordul, akik stabilabb hormonrendszerrel kezdik el.


Én ilyen fiatalon nem javaslom a tablettát. Egyébként sem vagyok híve a hormonális fogamzásgátlásnak, de fiataloknak különösen nem ajánlanám.

2013. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szasz89 válasza:

Igen.

18 éves kor alatt nem javasolt.

Természetesen jó biznisz, így a nőgyógyászodnak kell dönteni arról, hogy szedheted-e vagy nem.

Ő figyelembe vesz még bizonyos szempontokat, például van-e olyan betegséged, amit súlyosbíthat és akkor semmiképpen nem ad.

2013. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el nőgyógyászhoz,ő minden telmond,amit tudnod kell róla,megvizsgál,esetleg elküldhet vérvételre is,mindent figyelembe véve ír,vagy nem ír fel olyat fogamzásgátkót,emi neked személy szerint a legjobb. Én 19 évesen szültem,utána kezdtem el fogamzásgátlót szedni,eddig nem volt vele semmi probléma...
2013. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!