Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tudom-tudom, sok ilyen kérdés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom-tudom, sok ilyen kérdés van: terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy két évig szedtem a yasminelle tablettát, és minden rendben ment vele, a 7 napos szünet 3. napján szokott megjönni, és mindig meg is jött. Aztán júniusban egyszer pecsételő vérzésem volt, de csak egyszer egy apró foltot találtam a fehérneműmön, szóval nem igazán foglalkoztam vele, gondoltam, a vizsgaidőszak meg a stressz miatt lehet, de júliusban rendesen elkezdtem vérezni, mikor még 7 szem volt a bogyóból, és olyan volt, mint a rendes vérzésem, 4 napig tartott. Aztán a 7 napos szünetben is véreztem, de akkor csak 3 napig - de hát elég is volt, gondolhatjátok, ki szeret hetente vérezni! Elmentem orvoshoz, aki épp nem vizsgált meg, mert ugye véreztem, de felírt nekem egy új gyógszert, a yadine-t, azt mondta, hozzászokott a szervezetem a yasminelle-hez. (Ez azt jelenti, hogy immunissá vált? CSökkent vajon a hatása? a váltásom előtt nagyobb volt a terhesség kockázata?) Szóval folyamatosan szedtem tovább a yadine-t, és most tartok a 7 napos szünetem 4. napján, de még semmi. Kicsit izgulok, de mégsem hiszem h terhes lehetnék. Valaki megnyugtatna? Hiszen alig voltunk együtt a barátommal, az elmúlt 1 hónapban nem is, és még a yasminelle-s utolsó hetekben is maximum 1-szer, és egyszerűen kész csoda lenne, ha attól az egy alkalomtól, de mégis... mit gondoltok?

2013. aug. 12. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen
2013. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el akkor orvoshoz, amikor nem vérzel, sőt, akár 2 különböző orvost is keress fel! A tablettákkal nagyon vigyázni kell, szétcseszik a szervezeted, ha rosszul szeded, akkor meg végképp. Egy ismerősöm a nővére tablettáit kezdte el szedni anno, és teljesen meghülyült a havija, hetekig vérzett utána, úgy kellett gyógyszerrel helyreállítani a dolgot :S ha félsz hogy terhes vagy 4nap kimaradás miatt, akkor vegyél extraérzékeny terhességi tesztet (azt hiszem van olyan ami 3 vagy 5 nap után már kimutatja a terhességet)
2013. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként nem kezdenék el random gyógyszert szedni, mindent az orvos utasítása alapján csináltam. Amire főként kíváncsi lennék, az az, hogy ha vérzésem volt az egyik gyógyszer alatt, akkor az azt jelenti, hogy már nem hatott?
2013. aug. 12. 09:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz sajnos nem tudok hozzáfűzni, hogy miért véreztél akkor amikor nem kellett volna,hogy vérezz....


Nem tudom,hogy ez mennyire megnyugtató, de a gyógyszerváltástól egyébként késhet, sőt ki is maradhat 1 hónapot a menzeszed!

Egyik ismerősöm váltott, ő nagyon be volt parázva,hogy terhes.. de kiderült,hogy a gyógyszerváltás miatt maradt ki neki... de azóta már rendeződött.


Ha továbbra sem jön meg, akkor szerintem csinálj egy tesztet.

2013. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszerváltások között meg szünetet is kellene tartani..keress másik nőgyógyászt sztem.
2013. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok..a yadine-t 1 évig szedtem és 1 évig nem volt tőle vérzésem. Ne cseszd szét magad ha nem muszáj! :/
2013. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!