Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tudtok a DIANE BEVONT...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudtok a DIANE BEVONT TABLETTÁRÓL?

Figyelt kérdés

Most készülök ki váltani az első fogamzásgátlómat és hát...nagyon tanácstalan vagyok.Nem rég ajánlották a Diane bevont tablettát ,hogy ez meg felelne az elvárásaimnak ,de viszont én úgy hallottam ,hogy ez nem igazán véd ...



Én úgy hallottam,hogy leginkább a hormonokat kezeli...

Nagyon nagyon örülnék ha segítenétek nekem.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 22. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvost, amúgy is receptköteles az összes fogamzásgátló, tehát amikor felírja, úgyis ott vagy nála. Minent elmagyaráz, amúgy a gyógyszer dobozában minden le van írva. A teljes leírás amúgy megtalálható a neten is, a google segítségével.
2013. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"hormonokat kezeli"? Drága szívem, a fogamzásgátlóban hormon van, remélem nem mondtam újat! Beleavatkozik a szervezeted működésébe.


De az orvos ezeket nem mondta el?


(Különben a Diane35 az egyik legnagyobb hormontartalmú, elavult gyógyszer)

2013. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A diane NEM fogamzásgátló! Itt a betegtájékozatója!


A Diane nők férfihormon-függő betegségeinek kezelésére alkalmazzák. Ide tartozik:

a pattanásos bőr (akne), főleg ennek súlyosabb formái, amelyet fokozott faggyútermelés (szeborrea), bőrgyulladás vagy bőr alatti csomók képződése kísér, amennyiben a tartós orális antibiotikum kezelésre nem reagáltak.

a férfihormon-eredetű kopaszság és a fokozott szőrnövekedés enyhébb formái.

A Diane két kombinált hatóanyaga miatt a kombinált orális fogamzásgátló tabletták tulajdonságával bír. Ha a Diane tablettát megfelelően szedik (gyógyszerkihagyás nélkül), a teherbeesés kockázata nagyon alacsony. Hormonális vagy más fogamzásgátló készítmény alkalmazása ezért nem szükséges. A korábban alkalmazott hormonális fogamzásgátlást abba kell hagyni.

A Diane alkalmazása alatt menstruációs vérzése enyhébb lefolyású lehet, és rövidebb ideig tarthat, amelynek eredményeként a vérszegénység kockázata alacsonyabb. Csökkenhetnek a menstruációs fájdalmak vagy teljesen meg is szűnhetnek.

2013. aug. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!