Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most kezdtem el szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most kezdtem el szedni a második levelet és az előzőt mindig este 8kor szedtem be. De a második levélből az első szemet reggel 8kor, másnap pedig este fél10kor. Ebből ugye nem lehet baj?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem.

Ha a szemeket nem pontosan, ráadásul 12 órás vagy annál nagyobb csúszásban veszed be, akkor csökkenthet a hatása és ha nem alkalmazol kiegészítő védekezést, akkor könnyen terhes lehetsz...

Illetve fel is boríthatja akár a megvonásos vérzés megjövetelének idejét is. Amitől meg bepánikolsz, hogy miért késik, lehet hogy terhes vagy, stb.

Szóval ha volt legalább 12 órás csúszás, akkor használjatok gumit legalább 1 hétig.

Ha nem, akkor meg ezután pontosan szedd a szemeket, nagyjából egy időben. Nem kell óramű pontossággal, de azért nagyjából egy időben.

2013. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyet ne csinálj. Igen kicsi az esélye, hogy baj legyen belőle, de a fogamzásgátlót azonos időpontban kell mindennap bevenni (mert egyenletes hormonszint biztosítása a cél), ellenkező esetben _minden esetben_ csökken a hatás.


A legtöbb gyógyszernél ha több mint 12 órát csúsztál (márpedig te többet csúsztál), egy hétig másmilyen módon is védekezni kell.


Ennél konkrétabb információt senki sem fog tudni mondani, amíg nem tudjuk a gyógyszered nevét. A betegtájékoztatóban amúgy megtalálod a megfelelő instrukciókat.

2013. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, előző vagyok, az "igen kicsi az esélye" ezt még akkor írtam, amikor még nem tűnt fel, hogy 12 órán túl vetted be.


A 12 óra fordulópont. Ilyenkor már feltétlenül 1 hétig más védekezési módot is alkalmaznod KELL.

2013. aug. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de tegnap este voltunk együtt....
2013. aug. 25. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:

De ha elolvastad volna amúgy a betegtájékoztatót mielőtt elkezdtél volna gyógyszert szedni, akkor abból pontosan megkaptál volna minden információt.

Ha voltatok együtt kiegészítő védekezés nélkül, akkor sem biztos, hogy terhes leszel, csak kicsit nagyobb rá az esély, mivel csökkenhetett a gyógyszer hatása. De nem feltétlenül csökkent is.

De most 1 hétig mindenképpen használjatok gumit, ha most nem lett gond, eztán se legyen.

2013. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jaj nem is 8kor hanem fél11kor vettem be a tabit! remélem nem lesz baj. nem is élvezett belém. mit gondoltok?
2013. aug. 25. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:

:) A két levél között sem szabadna változtatni az időponton. Mindenképpen pontatlanul szedted. Tartsd magad ahhoz, hogy most egy hétig gumi.

Ha nem élvezett beléd, és eddig aránylag pontosan szedted, akkor kicsi esélyed van a terhességre, de azért sajnos előfordulhat. (Az előváladékban is vannak spermiumok, tehát az nem jelent semmit, hogy nem élvezett el.)

2013. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!