Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Készülök a nőgyógyászhoz. De...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Készülök a nőgyógyászhoz. De azért érdeklődöm! Aki trombózis hajlamos. Mert az vagyok, így gyógyit nem szedhetek. Az fogamzásgátló inekciót kaphat e? Vagy ilyenkor mit szoktak javasolni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
És ezt miért nem a nőgyógyásztól kérdezed meg? nála jobban itt senki nem fogja tudni, csak ha véletlenül pont egy nődokit fogsz ki!!!
2009. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem, mivel az is hormonnal működik, így kiesik az implantátum is. csak az óvszer, a spermicidek és a hormonmentes spirál marad.
2009. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is hasonló problémával jártam évekig a nőgyógyászokat. Annyi különbséggel, hogy nekem volt is trombózisom 16 éves koromban. Amit nem örököltem, hanem vadon, gipsz alatt szereztem. Kellett szednem véralvadás gátlátót, és két hétig a hasfalamba kaptam a hepraint. Ezenkívül 9 hónapon keresztül rendszeresen vérvételre kellett járnom, hogy figyeljék mennyire alvad a vérem a gyógyszertől, és hogy beállítsák az adagomat. De szerencsére aztán minden rendbe jött, és a trombózisból is meggyógyultam, de érthető is volt, hogy ezek után egy nőgyógyász sem írt fel semmilyen hormontartalmú készítményt. Sok volt a kockázat. Még egy éve eljutottam egy olyan dokihoz, akinek az volt az első reakciója, hogy akkor először is legyen egy teljeskörű kivizsgálás, és aztán ha az eredmények rendben lesznek, ír ki tabit. Mondjuk nekem a menzeszemet is helyre kellett állítani, mert egyáltalán nem volt rendszeres. Szerencsére a leleteim rendben voltak, így kiírta a legalacsonyabb hormontartalmú gyógyszert, a Yasminelle-t. Már több, mint egy éve szedem, szerencsére semmi bajom sincs tőle, sőt a menstruációs ciklusomat is rendben tartja. Csupán egy kicsit drága, mert még az egyik barátnőmnek kijön a 3 havi adag kb. olyan 2000 forintból, az enyém majdnem 8000 forint. De hát valamit valamiért :)


Bocs, ha hosszú lett!

2009. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!