Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megszakításos közösüléssel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megszakításos közösüléssel tényleg ekkora esélyem van teherbe esni?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy ún. Pearl-indexen, hogy 100 nőből 35 teherbe esett ilyen módszerrel. Nem valószínű, hogy azért, mert mondjuk nem vette ki a férfi időben, és beleélvezett? Én személy szerint esélytelennek tartom, hogy valaki attól legyen pl. terhes, mert ráélveznek a csiklójára, pl.

Azok a párok, akik babát akarnak, annak is 20% az esélye, ha peteéréskor rendesen beleejakulál a férfi.

Nektek mi erről a véleményetek?

Nemet és kort is ha kérhetnék, köszönöm. :)


2013. szept. 2. 15:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Előváladék, amolyan síkosító funkciót tölt be, az aktus elején szokott megszökni, észrevétlenül, nem érzi a férfi. De tartalmazhat élő spermiumokat.

Tudom, hogy nem csak mítosz, mert szoktam érezni, ha szájjal kényeztetem a párom.

Még is így védekezünk, de nem számítana ha teherbe esnék.

2013. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt is tedd hozzá, hogy a Pearl index azt mutatja meg, hogy 100 nő közül egy év alatt, akik rendszeresen így élnek nemi életet!


Amit te írsz később, a babát váró pároknál, ott az egyszeri alkalomra vonatkozik, tehát megszakítással kisebb az esély sokkal...


DE!


Mit számít az, ha az esély, csak 2-3%, ha pont Te vagy az, aki ebbe beleesik?


A kockázatnak két fő eleme van:


1. Az előváladék is tartalmazhat bizonyos esetekben spermiumokat, mondjuk ez többnyire akkor igaz, ha előtte volt a férfinak orgazmusa.


2. Nem mindig sikerül időben kihúzni. Ez főleg a komoly gyakorlat nélküli fiatalokra igaz. De gyakorlottaknál is előfordul, hogy mielőtt megéreznék, "egy kicsit" elmennek, és már nincs idejük kirántani. Ehhez nagyon kell ismernie a férfinak a saját teste reakcióit.


Inkább csak azoknak való, akiknél nem gond, ha becsúszik a baba mégis... illetve aki nem szereti a gumit, de nem szedhet fogamzásgátlót, Pharmatex készítményekkel és naptármódszerrel kombinálva már komoly hatékonysággal alkalmazható.


40/N

2013. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

tènyleg lehet ekkora valószínűsége,hogy megszakításos módszerrel is csináljátok

ha nem élvez beléd még az előváladék is tartalmazhat spermiumot

bármelyik védekezési módszert használjátok a teherbe esés lehetősége fenáll hiszen semelyik se nyùjt 100%os védelmet

2013. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom, de csak 1x csináljuk minden nap és belém nem megy, csak ha én vagyok felül max a bejárat környékére élvez.

Ettől nagy esélyt nem látok a teherbe esésre.

2013. szept. 2. 15:55
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Hat pedig lathatnad, mert jo nagy az eselyed ra....
2013. szept. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

"Ettől nagy esélyt nem látok a teherbe esésre."

Elsőként, és előre is gratulálni szeretnék a kisbabátokhoz!

2013. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

De amúgy én megszakítás mellett estem teherbe, ráadásul csak 2x csináltuk így.

Azt azért még hozzáteszem, hogy fiatal korom óta meddőnek voltam kikiáltva a méhem rendellenessége és a hormonproblémáim miatt (3 évig nem menstruáltam, és így estem teherbe).


És te ezek után azt mondod, hogy nem látsz rá nagy esélyt.


Vajon a testvérem sem látott rá esélyt akkor, amikor 5 percig csinálták gumi nélkül, pharmatexszel? Belé sem élvezett a párja, mert marta mindkettőjüket! Egyetlen egy alkalom!!

2013. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%

Rengetegen tettek fel mar ezt a kerdest, es mindig jo nagy veszekedes lett a vege. Kedvencem az volt, hogy akik igy vedekeztek es nem estek teherbe, mind meddonek lettek titulalva.

Szerintem a Pearl-index nagyban megkerdejelezheto, eleg sok kritikat olvastam rola, arrol nem is beszelve, hogy az egesz meg a 1900 evek legelejere nyulik vissza, szoval elavultnak is mondhato. Ha az eredmenyeket vesszuk szemugyre, szinte tobb no esik teherbe vedekezesi modszerrel, mind azok akik babat szeretnenek. Mindennyian tudjuk, hogy mennyi dolog befolyasol egy megtermekenyitest, most gondolok, a kozosules idopontjara, mensztuacio hosszara, peteeres idopontjara, es meg sorolhatnak, szerintem ezeket a szempontokat egyaltalan nem veszi aloapul a Pearl-index.

Ez cask az en velemenyem, nem azt jelenti, hogy igy is van.

28L

2013. szept. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Drága szívem, ha a Pearl-index az 1900-as évek elejére nyúlik vissza, akkor mégis hogy szerepelhet benne spermicid, hüvelygyűrű és tabletta?


A Pearl-indexet 2 évente megismétlik!

2013. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

Koszonom ezt a kedves hangnemet. Iagazan egy magas inteligenciara utal.

Maga a kepletre ertettem, amit Raymond Pearl (1879–1940)talalt fel.

2013. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!