Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan aki tabletta +...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan aki tabletta + antibiotikum mellett lett terhes?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy az ilyen esetekben mindig van pecsételő vérzés?Antibiotikumot szedtem,így ha nincs pecsételő vérzésem,megnyugodhatok hogy nem vagyok terhes?Tudom hogy semmi nem biztos,meg minden szervezet más,de én tapasztalatokat szeretnék most kérni..Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2013. szept. 2. 18:43
 1/10 Lamakid333 ***** válasza:
100%

Szia! Már témakörben ha próbálkoznál meg nézelődnél, akkor láthatnád hogy RENGETEGEN! Ismétlem RENGETEGEN estek teherbe antibiotikum és fogamzásgátló mellett. Ez mind attól függ hogy mennyire vagy mázlis, és mit szedtél. A legtöbb antibiotikum semlegesíti teljesen a fog.gátló tabletta hatását. Volt akinek elég volt 2-3 nap a terhességhez...


A pecsételő vérzés pedig sok esetben nincs, sőt, van akinek semmilyen "tünete" nincsen, csak az elmaradt menstruáció. Feleségemnél sem volt pecsételő vérzés, csak már a kimaradt menstruáció után derült ki hogy terhes, igaz mi akartuk is a babát :)


Bocsánat ha túl agresszív voltam, de tudatosítani akartam benned :)

2013. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:) Semmi baj értem én,és tisztában vagyok a kockázattal,azzal hogy kiegészítő védekezés kell,valamint hogy rengetegen estek már így teherbe,valamint hogy a tájékoztatóban is külön rész van erre szentelve stbstb... de engem az érdekelne hogy konkrétan akik így lettek terhesek,azoknál volt-e pecsételő vérzés?Ahogy írtad a feleségednek is volt és utána olvasva másoknak is akiknek antibiotikum során csúszott be.Tehát ilyenkor pecsételő most van vagy nincs?
2013. szept. 2. 20:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat,most olvastam hogy a feleségednek SEM volt.. :/
2013. szept. 2. 20:11
 4/10 anonim válasza:

Főleg akkor lehet antibiotikum mellett teherbe esni, ha az antibiotikum a bél baktériumösszetételét felborítja, és ennek következtében hasmenés lép föl, és ezért a tabletta hatóanyaga nem tud fölszívódni.

Szóval nem kell be sz*rni. de vegyél egy terhességi tesztet a biztonság kedvéért

2013. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát pedig én terhes lettem,pedig nem hánytam,hasmenésem sem volt..Már pár napja vége volt a kúrának amikor estére kb 2csep barnás vér jött belőlem pedig a fogamzásgátlómból még volt 2szem aznap..így már akkor tudtam,nincs valami rendben.Úgyhogy erről ennyit -.-
2013. szept. 23. 14:48
 6/10 anonim válasza:
Végül is van még egy másik oka is: A bélbaktériumok kellenek ahhoz, hogy az ösztrogén hasítottt formában fölszívódjon, és ez rövid antibiotikum kúrák alatt nem történik meg, de tartós antiniotikum szedés mellett a bélflóra baktériumok rezisztenssé válnak és akkor nincs veszély a teherbeesésre, csak amennyi a fogamzásgátló meglévő kockázata. Tehát kúraszerű antibiotikum használat mellett kiegészítő fogamzásgátlás kell. Van már bőr alá ültethető cucc, de hormontartalmú gyűrű is, amit a hüvelybe kell felhelyezni. Ezek kikerülik a tápcsatornát, tehát függetlenek az antibiotikum szedésétől.
2013. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lamakid333 ***** válasza:

A gyerekek már csak tudnak időzíteni :)

Remélem nem jön rossz helyre és rosszkor a baba. Nálunk az esküvő előtti napon derült ki hogy babát is várunk :)


Kellemes babavárást, és sok örömöt kívánok a csöppséghez nektek! Hidd el, sokkal több öröm, és nagyobb áldás, mint most hinnéd :)

2013. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát utólag örülnék nagyon,mert bár nem terveztük volna,egyből máshogy gondolkodtunk a témáról.Viszont spontán elvetéltem,ami félbe szakította az álmodozást.A doki szerint gondoljak arra,hogy úgy sem maradt volna meg,és csak rosszabb lett volna ha pl 2hónaposan vetélek el,főként a lelki részét értve.Azóta is nagyon fáj a tudat és most már sajnálom hogy elment. :(
2013. szept. 24. 18:39
 9/10 Lamakid333 ***** válasza:

Feleségem pont ugyanígy volt vele. Az első baba teljesen váratlanul sikerült be, de természetes úton elment, pedig két terhességi teszt is bizonyította hogy ott volt, és már mi is álmodoztunk, meg hasonlók (akkoriban még nem volt szó a házasságról sem, nemhogy babáról). Aztán eltelt fél év, összeköltöztünk, majd közölte hogy ő babát szeretne tőlem :) Akkor nekiláttunk, de csak nem akart összejönni, majd amikor már az esküvőbe voltunk belefeledkezve, akkor derült ki hogy út közben amikor nem is gondoltuk volna, csak megjelent a drágánk. Azóta 35 hetes terhes a feleségem, szóval hamarosan már a karjaimban tarthatom a mi kis hercegnőnket :)


A tanulság számomra az, hogy az első váratlan terhesség során olyannyira megszólal az anyai ösztön, hogy ha el is megy valamilyen oknál fogva, akármennyire nem akarta azt a babát, onnantól kezdve már "szándékosan" akar újra teherbe esni :)


Sok sikert a jövőben nektek, és ha bármi változás állna be baba ügyben, örülnék ha írnál egy privát üzenetet.

2013. szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Mi is kb 1éven belül házasodni szeretnénk.. Érdekes hogy milyen igaz amit leírtál még rám is,hiszen már azóta nem egyszer jeleztem a páromnak hogy babát szeretnék tőle. :) Úgy beszéltük 3éven belül belevágunk,ami igazából anyagiaktól fog függeni,mivel épp tavasztól kezdünk méhészkedni nagyban.Ha úgy megy majd mint gondoljuk,lehet már jövő ősszel próbálkozunk majd babával. :) alig bírom kivárni,innentől olyan érzés mint egy majdani ajándék amit még nem most kapok meg. :D Persze,majd írok,ha nem zavarok.. :)
2013. szept. 25. 05:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!