Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy zajlik egy ilyen vizsgála...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? (fogamzásgátló iratás)

Figyelt kérdés
Most megyek életemben először nőgyógyászhoz, fogamzásgátlót akarok iratni. Az érdekelne, hogy zajlik egy ilyen vizsgálat pontosan.
2013. szept. 14. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha parázol: ne parázz. Megmondod mit szeretnél. Elvileg az orvos feltesz pár kérdést. Dohányzol-e, betegség a családban, utolsó mensi... Ebben nem vagyok biztos, de lehet, a fogamzásgátlóhoz, önmagában nem is kell téged alulról megvizsgálnia. Tehát vagy csak simán elküld vérvételre, vagy levetkőzöl alulról, felfekszel a kis ülőkére, és megtapogat belülről (nem tudom pontosan mit csinál, de az legyen az orvos dolga..), ami nem fáj. Lelkiismeretes orvos, a vérvétel eredménye után írja ki a tabit. (Ezt azért mondom, mert nekem rögtön felírta, utána mentem vérvételre..)

Ha először mész nőgyógyászhoz, mondhatod is neki. Ugyebár sok nő, ha nincs semmi gondja, csak rákszűrés miatt megy nődokihoz - veled is elvégzi/elvégezheti a doki, ha még nem volt. Ez szintén annyit jelent, hogy beléd nyúl egy eszközzel, mintát vesz, aminek pár hét múlva lesz meg az eredménye.

Buzgó doki esetleg a melledet is megtapogatja (van e daganat).

2013. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A vérvétel kötelező?
2013. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csöppet nem olvasnátok utána a neten? :)

1. találat:

[link]


Szóval.... majd meglátod, hogy az orvosod mire küld el. Azért azt tartsd be, de amint látod, sok doki már nem nagyon sz..rakodik a felírással... Most hogy ez neked jó, vagy sem.... De valljuk be, mint minden területen, itt is lehetnek felületes orvosok. Akik egy szót nem szólnak a gyógyszerről, csak írják.

2013. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg en sem voltam de tudtommal oda eloszor tanacsos az edesanyankkal menni vagy idosebb noi ismerossel. Gondolom megvizsgal mint egy rendes nogyogyaszati vizsgalaton, vesz toled vert es csak utanna irhat fel neked fogamzasgatlot.
2013. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :))

Nekem ismerősöknél pl. eltérő, van akit megvizsgált alul, és ennyi, van akinek vérvétel, olyan is hogy mind a kettő, vagy hogy egyik sem.

Én maszek orvoshoz megyek, gondolom körültekintőbb lesz egy sztk-s orvosnál

2013. szept. 14. 22:05
 6/6 eperke20 válasza:
Nekem rákszűrés, az ujjával és a kezével kitapintotta a méhem és petefészkeim, csinált hüvelyi uh-t, kérdezgetett és ennyi volt. /Véreredményem már volt./
2013. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!