Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akkor is véd a fog. Gátló a 7...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor is véd a fog. Gátló a 7 napos szünetben, ha az utolsó szem napjától antibiotikumot szedek?

Figyelt kérdés

Szombaton szedtem be az utolsó szemet, de aznap nagyon erős fájdalmaim voltak, és kiderült, hogy jókis hólyaggyulladáom van, ezért felirtak az ügyeleten egy doboz Zanocint, amit el is kezdtem szedni aznap este és csütörtökig kell szednem. Így is védve vagyok vagy már nem?

Azóta egyszer voltunk együtt a barátommal.

Köszi:)


2013. szept. 17. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

"Azóta egyszer voltunk együtt a barátommal."


VolTunk, múlt időben? Jókor kérdezed...


Szóval, a lényeg, hogy valamennyit csökkenhetett a hatás, de valószínűleg nagyon kicsit. Szinte kizárt, hogy terhes leszel, de eleve a tabletta is csak majdnem 100%, így meg mondjuk majdnem-majdnem 100%, hogy nem leszel terhes.

2013. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Antibiotikum szedése alatt végig, illetve még utána 1 hétig kiegészítő védekezés ajánlott, ugyanis az antib. csökkentheti a fogamzásgátló hatását! De hát ezt nyilván tudod, mivel elolvastad a betegtájékoztatót.

Ha ezt nem teszed meg, akkor úgy lehet fogamzásgátló mellett teherbe esni!

2013. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem mindegyik antibiotikum csökkenti a tabi hatását, ezért tettem fel a kérdést. Igen elolvastam a betegtájékoztatót, de oda sem az van írva, hogy minden létező antibiotikum kilövi a hatását, és eddig amiket szedtem orvos, és gyógyszerész szerint sem csökkentették azok a hatát, Csak zanocint, még nem szedtem, és azért kérdeztem meg itt.
2013. szept. 19. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden antibiotikum, nyugodj meg! Hiába mondják vagy írják, hogy nem. Az antibiotikum, az antibiotikum és kész.

Múltkor volt itt a gyakorin pont egy leendő anyuka, aki azért lett leendő anyuka, mivel ő is azt gondolta, hogy az a bizonyos antibiotikum, amit szedett, az nem volt hatással a fogamzásgátlójára. És sajna volt, ugyanis pozitívat tesztelt!:)

2013. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!