Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A nemi élet megkezdése befolyá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nemi élet megkezdése befolyásolja a menstruációt?

Figyelt kérdés

A múlt hónapban kezdtem el nemi életet élni, mióta párkapcsolatom van. A viszonylag rendszeresnek mondható szexuális élet befolyásolhatja a hormonháztartást?

Nincs rendesen beállva a ciklusom, van, mikor 24-25 napra jön meg, van mikor később, akár 30 napra. (Most akarok elkezdeni fogamzásgátlót szedni.)

Szeptemberben 23.-án jött meg, ma van a 28. nap... és még nem jött meg. Nagyon kezdek ideges lenni, hogy baj van.

Még annyit, hogy már a múlt havi is eltérő volt a többitől: a szokásosnál sokkal erősebb, bővebb vérzésem volt és tovább is (6 napig 4-5 nap helyett)tartott.

Létezik, hogy a hormonjaim most bevadultak és ezért szórakozik a menszeszem?

Előre is köszönöm a normális válaszokat.

21/L



2013. okt. 21. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:

NEM! Tévhit, hogy a nemi élet megkezdése ilyen módon megbolygathatja a hormonháztartásodat.


Viszont a stressztől simán késhet.

Vagy attól, ha nem védekeztetek megfelelően és terhes vagy...

2013. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szexuális élet minősége és mennyisége biztos, hogy befolyásolja a hormonháztartást ez tapasztalat is!

Amikor abbahagytam az előző hosszú kapcsolatom után a fogamzásgátló szedését, sokáig összevissza jötte meg a vérzésem, volt, hogy 63 napra (!).

Annak idején pont azért írták fel, hogy meghozzák és rendszeres legyen, tehát joggal féltem attól, hogy ha abbahagyom a gyógyszert akkor nem lesz rendszeres.

Aztán amikor összejöttem a párommal 5 hónapja, már rögtön a soron következő menstruáció szinte napra pontos 28-30 nap között van a ciklusom :)

Ez nem csak testi, hanem lelki dolog is, tehát a hormonháztartást igenis befolyásolja, ilyen esetben jó irányban!

Mondtam is a páromnak, hogy helyre rakott minden szempontból :) 27L

2013. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:
Igen befolyásolja...
2013. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor 20 éves voltám és nemi életet elkezdtem, na akkor 1 hónap ki is maradt nekem, de úgy teljesen. Azóta kicsit felborult a ciklusom és a szexuális élet befolyásolja mikor jön meg.
2013. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es!


"sokáig összevissza jötte meg a vérzésem, volt, hogy 63 napra (!)"


DE ezt NEM a szexhiány okozta, hanem hogy leálltál a fogamzásgátlóról!

A fogamzásgátló teljesen KIKAPCSOLJA a meglévő ciklusodat, és sokaknak nem áll vissza magától vagy csak hosszú hónapokba telik, míg magára talál a szervezetük.

2013. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös igen nyilván az is benne volt, de nyilván az nem véletlen, hogy pont amikor rendszeres és jó(!) szexuális életet kezdtem el élni, akkor napra pontosan beállt .
2013. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: igen, lehet. Velem is megtörtént, másfél hetes késés volt. Ha rendesen védekeztetek, akkor ne aggódj. Ha nem, akkor aggódhatsz, ez esetben azt javaslom, hogy tesztelj egyet. Ha negatív, megnyugszol szépen, és lehet utána hamar meg is jön.
2013. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! ma éjjel megjött, úgyhogy öröm és boldogság :)
2013. okt. 23. 11:47
 9/9 A kérdező kommentje:
az élet iróniája, hogy éppen megvolt már a teszt és maholnap teszteltem volna... de szépen eltettem a fiók mélyére :D még egyszer köszönöm :)
2013. okt. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!