Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ahhoz, hogy fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ahhoz, hogy fogamzásgátlót írassak fel magamnak, anyának is kell tudni róla?

Figyelt kérdés

És ha elmegyek a nőgyógyászhoz, akkor meg fog vizsgálni? Ha igen, akkor mit fog csinálni?

Normális válaszokat kérek! :) Még kicsit tapasztalatlan vagyok ezen a téren...

Előre is köszi!

16/L


2013. nov. 1. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell tudnia, na de nem mered neki elmondani? Micsoda érett lányok....


Felfekszel arra a felfekvő helyre, beléd nyúl kézzel, meg vmi szerkentyűvel. Ha elsőre mész, rákszűrést végez - az is vmi ilyesmi. Nem fáj. Ha csak nincs valami bajod... Annak az eredménye pár hét alatt lesz meg.

A tabihoz vérvétel is kell.

2013. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18 év alatt igen
2013. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem arról van szó, hogy nem merem neki elmondani, hanem szerintem még nincs itt az ideje... :)
2013. nov. 1. 21:17
 4/10 anonim ***** válasza:
7%

nem! felírja anyukád nélkül is és meg sem vizsgál!

én is nem oly rég iratam fel elöszőr nem vizsgált meg.

2013. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
és vért sem vesznek!
2013. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és kell beutaló hozzá vagy valami? vagy csak oda megyek és kész?
2013. nov. 1. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:
kell időpont
2013. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én biztos, hogy soha nem mérgezném a szervezetem ilyen tablettákkal. Meg úgy egyáltalán semmilyennel.

Fiatal vagy nagyon.

Nem is tudják sokan, milyen károkat okozhat.

2013. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első elmondta nagyjából, leírom nálam hogy volt. Bemész, kifaggat, mikor menstruáltál, hány napot, trombózisos beteg van-e a családban, voltál-e már állapotos (legalábbis tőlem megkérdezte). Utána felfekszel, benyúl 1 v. 2 ujjal, közben nyomkodja a hasad. Majd "kacsával" is megnéz, így látja a méhszájadat, hogy nem-e sebes, majd kenetet vesz a rákszűrészhez egy pálcikával, ami egyáltalán nem fájdalmas. Nekem utána hüvelyi ultrahangot is csinált és megnézte a melleimet is. Anyukád pedig valószínűleg kelleni fog, mivel feltételezem hogy 16 évesen nem rendelkezel önálló keresettel, így nem nagyon tudod majd megvenni az x ezer forintos gyógyszert. Jobb ha tud róla, beszéld meg vele. Ne úgy állj elé hogy ez már eldöntött tény, hanem hogy mit szólna hozzá és adjon tanácsot. Biztonságosabb a gyógyszer, de lehet neked még tényleg nem kellene szedni 16 évesen. Bár inkább 3 havonta 7-8 ezer, mint egy baba....25/N
2013. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16 éves kor felett írnak fel, nem kell a szülő engedélye.

Időpont attól függ, hogy kell-e, hogy hova mész.

Nálunk az sztk-ban nem kell, sőt nem lehet időpontot kérni.


Elmész, kikérdez az eddigi kórképről, a menstruációdról (pontos-e rendszeres-e...stb)

Megvizsgál:

felfekszel a vizsgálószékre, megtapogatja a hasad, közben benyúl, és gy is megvizsgál. felhelyez egy fém eszközt, megvizsgálja a méhszájat is, majd leveszi a mintát a rákszűréshez.

Ha mindent rendben talál, és a válaszaid sem indokolják, hogy ne ajánlja a fogamzás gátlót, akkor ő ad egy beutalót.


Vizelet és vérvizsgálatot is kér. ennek megjön az eredménye, és minden rendben van, akkor felírja a tablettát.


Ha ezeket a vizsgálatokat nem csinálja meg, véletlen se kezd el szedni!!!!!! Alapból sem tanácsolnám ilyen korán a fogamzásgátló elkezdését, de inkább ez, mint egy nem kívánt terheség.

de vizsgálatok nélkül nagyobb veszélyei vannak, mint amúgy.

2013. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!