Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szükségem lenne esemény utáni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Canadafan kérdése:

Szükségem lenne esemény utáni tablettára?

Figyelt kérdés
Pár napja elkapott egy vírusos megbetegedés, hányás hasmenéssel. Szerda este kihánytam a fogamzásgátlót is, másnap nem maradt meg bennem semmit, így péntek reggel vettem be 2 db-ot ahogy a Yasminelle utasítás írja. Mivel ez a szedés 2. hetén történt azt írják hogy nem csökken a fogamzásgátló hatás - habár csak úgy van megfogalmazva, hogy 12 óra eltelte után..hát itt kicsit több telt el. Tegnap este kis barnás-véres váladék jelent meg. Ezt pont szex után vettem észre, nem védekeztünk, de a barátom nem bennem ment el (tisztában vagyok vele, hogy az előnedvben is vannak spermiumok..). Nem tudom mik az esélyek és érdemes-e lebombáznom magam egy nagy adag hormonnal emiatt. Szerintetek?

2013. nov. 2. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha fogamzásgátlót szedsz, akkor eleve nem írnak fel esemény utáni tablettát. Mivel ekkora lórúgásnyi hormon kikészítheti a szervezetedet.

Amúgy ilyenkor az is le van írva, hogy alkalmazzatok kiegészítő védekezést. És akkor azt az aktus elejétől fogva kell és akkor nincs gond.

Szóval azért elég kevés az esélye a terhességnek, de ugye soha nem kizárt, viszont ilyen esetben a remény van, hogy nem gyengült a gyógyszer hatása és nem lettél terhes.

2013. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot nem kellett szedned a betegség végett? akkor nagy az esély a terhességre,ha ilyen nem volt nyugi nem lesz baj :)
2013. nov. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem szedtem semmilyen gyógyszer erre a vírusra.

Csak az a baj, hogy úgy rémlik a régi nőgyógyászom azt mondta, hogy akkor kell aggódni, hogy elveszti a hatását a fogamzásgátló ha kis vérzés jelenik meg :-(

2013. nov. 2. 15:16
 4/4 anonim ***** válasza:
És miért szex után merül fel benned a kérdés, hogy lehet védekezni kellett volna?? És igen, a vérzés megjelenése nem éppen jó jel... Akárhogy is, eseményutánit nem vehetsz be, marad az imádkozás.
2013. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!