Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szükségem van esemény utáni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szükségem van esemény utáni tablettára?

Figyelt kérdés

Hülye vagyok.

Csütörtök este bevettem a fogamzásgátlót, de nagyon rosszul voltam éjszaka, öklendeztem... mivel nem ettem előtte, kb. semmi sem jött ki, de valami mégis. Megfeledkeztem erről, és péntek este, még az új tabletta beszedése előtt együtt voltam a barátommal. Ha jól számolom, a ciklusom 21. napján történt mindez.

Mégis mit tegyek? Elméletileg lehet baj. Hol, kivel tudok én felirattatni esemény utánit vasárnap? Ha hétfőn megyek, épphogy benne vagyok a 72 órában... mit tennétek?


2011. okt. 8. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha már régóta szeded a gyógyszert, akkor nem lehet probléma egy napi kihagyás (pár évre gondolok). Esemény utáni tablettát én kórházban írattattam fel egyszer, sűrgősségi fogamzásgátlás címszóval.
2011. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
két éve szedem. ha a helyemben lennél tehát, nem rohangálnál utána?
2011. okt. 8. 22:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló szedése mellett NEM szabad esemény utáni tablettát bevenni!
2011. okt. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ahogy a második írja, nem fogják felírni, mert nem vehetsz be a fogamzásgátló mellett
2011. okt. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja és az elsőnek üzenem, hogy egy tabletta kihagyása is lehet oka a terhességnek, ezek a tabletták nem védenek, ha kihagyod...
2011. okt. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ezt már rengeteg helyen olvastam, hogy nem írják fel, de az orvosommal is beszéltem régen, és igenis felírják... azt mondta, hónapokra tönkreteszi a hormonháztartást, de legalább nincs még egy elvetetett gyerek...

pont ezért kérdezem, hogy mások mit tennének, mert tudom hogy így kicsi az esélye a bajnak, és nem tudom érdemes-e kockáztatni.

2011. okt. 9. 12:49
 7/12 anonim ***** válasza:

"hónapokra tönkreteszi a hormonháztartást, de legalább nincs még egy elvetetett gyerek... "


Jelen esetben jóval nagyobb a vszínűsége annak, hogy jóidőre szétcseszi a hormonháztartásod, mint annak, hogy ebből gyerek lesz.

Olyan kicsi az esélye, hogy szerintem felesleges tabit bevenni. De egyébként is vasárnap van, jó eséllyel már nem is hatna. Mivel minél később veszed be, annál kisebb az esélye, hogy hat.

2011. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én inkább a májam miatt aggódnék, ha tablettaszedés mellett, még esemény utánit is beszednék, nem a hormonháztartásom miatt...
2011. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Egy egészséges ember mája ennyit nagy vszínűséggel elvisel. A hormonrendszer viszont nem biztos.
2011. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Írtam egy ilyen internetes "orvos válaszol" oldalra is, ott a doktor úr annyit mondott: "Nem kellett volna semmit sem tennie, úgyhogy ösztönösen helyesen cselekedett.". Hát úgy legyen... :) Mindenesetre NAGYON várom a menstruációt, és holnap még lehet felhívom a saját nőgyógyászomat is.

2011. okt. 9. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!