Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló vs hüvelygyűrű?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló vs hüvelygyűrű?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, a barátommal nemrég kezdtünk nemi életét élni. Vele vesztettem el ezést nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz. Nem nagyon bízok az óvszerben, a fogamzásgátló nem jó a májnak és hallottam még a hüvelygyűrűről, amit nem tudom h 100%-os védelmet ad-e. Van egy olyan problémám, hogy a petefészkem policisztás, emiatt a menstruációm nem állt még be...nem tudom h milyen módon lehet nemi életet élni így. Melyiket javasolnátok?

2013. nov. 10. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászt. Pcos mellett egyébként nem feltétlenül szerencsés a hormonális fogamzásgátlás, bár gyakran alkalmazzák.

Egyébként ha nagyon nem akarsz gyereket, akkor az óvszer a legbiztonságosabb: utána meg kell nézni, hogy nem szakadt-e ki, és ha igen, akkor irány a doki esemény utáni tablettáért. A hormonális fogamzásgátlóknál viszont nincs módod beleavatkozni, illetve nem is tudod, hogy gáz van, csak már a pozitív teszt után..

2013. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrű az egyik legbiztonságosabb fogamzásgátló. Biztonságosabb, mint a tabletta!

Tehát ha hormonális fogamzásgátlást választasz, és nincs kizáró ok, akkor a gyűrű a legjobb megoldás mind biztonság, mind kényelem tekintetében.

2013. nov. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A hüvelygyűrű az egyik legbiztonságosabb fogamzásgátló."


Jaaa...végülis elég gyorsan teherbe estem.. :)

Én fogamzásgátló tablettát szedtem..100% védelmet nyújtott a mensim is beállt. :) Aztán váltottam a hüvelygyűrűre..terhes lettem. Megtartottuk. Végülis nem bántam meg..mert nagyon szeretjük a kislányunkat. :)

2013. nov. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3: Egyik fogamzásgátló sem 100%-os. Viszont van egy hivatalos statisztika, úgy hívják, hogy Pearl-index, és ez alapján a hüvelygyűrű a biztonságosabb.

Ha te vagy az 1000-ből az egy, aki hüvelygyűrű mellett esett teherbe, attól még 999 számára biztonságos.

Aki meg azt a minimális kockázatot sem vállalja be, az egyáltalán ne szexeljen, a szex ugyanis MINDIG együtt jár a teherbeesés esélyével.

2013. nov. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A tablettától nem lesz bajod, mindenki szedi. Ne parázz rajta. a Gyűrű meg szar!!!. Szex közbe ajánlatos kivenni, mert zavaró utána vissza kell tenni, szóval elég rizikós hogy kibe rakod( főleg ha pl elfelejted visszarakni). Tampon kihúzza, állandóan mozog, lejjebb csúszik a gyűrű. Szóval ha jót akarsz akkor a tabletta sokkal biztonságosabb.
2013. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szex közbe ajánlatos kivenni, mert zavaró"

Egyáltalán nem muszáj kivenni, és engem sose zavart, több partnerrel szexeltem már gyűrűvel, volt, aki nem is tudott róla, hogy nekem ilyen van, és egyáltalán nem érezte. De aki tudott róla, az se érezte.


"( főleg ha pl elfelejted visszarakni)"

A tablettát meg elfelejted bevenni.


"Tampon kihúzza,"

Nem húzza ki, azon kívül a legelső cikluson kívül soha nincs bent egyszerre tampon és gyűrű, ugyanis a menstruáció a szünetre esik.


"állandóan mozog, lejjebb csúszik a gyűrű."

Nekem ilyen gondom nem volt! Mindig tökéletesen visszailleszkedik a helyére, soha nem csúszott még lejjebb, nem mozgott.


Nekem a fentiek alapján eléggé úgy tűnik, hogy te még nem használtál hüvelygyűrűt, úgy ítélkezel róla. Mert amiket fentebb leírtál, én több éves gyűrűhasználat mellett még soha nem tapasztaltam, és másoktól sem hallottam hasonlót sem. (Pláne a tamponos megjegyzés alapján gondolom, hogy nem ismered a gyakorlatban a gyűrűt.)

2013. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!