Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hozzá lehet szokni a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hozzá lehet szokni a fogamzásgátlóhoz?

Figyelt kérdés
Hozzá lehet szokni a fogamzásgátlóhoz, ha már 4 éve ugyanazt szedem? És mennyi időközönként kell szünetet tartani? Egyébként mennyire biztos, hogy nem esünk teherbe tőle gumi nélkül? 19/L
2013. nov. 13. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
te a piacon veszed a gyògyszert, v nogyògyàsz ìrja fel? mert ha doki, akkor kèrdez ot. jobb esetben elmondja magàtòl. am 19 èvesen vannak alapveto dolgok, amiket 4 èv gyògyszerszedès utàn illik tudni
2013. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha már 4 éve ezt szeded, 100x megkérdezhetted volna a dokit. pfff
2013. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kialakulhat gyògyszer rezisztencia

a legbiztosabb mòdszer a terhessèg kizàràsàra, ha nem szexelsz. ocsèm, ès ilyen embereknek van szavazati joguk.....

2013. nov. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
4 éve voltam,akkor kiírta,de csak mert havonta 2x jött meg a menstruációm, és a háziorvosom írta ki utána.. a szüzességemet pedig nemrég vesztettem el, és majd csak most fogok menni nőgyógyászhoz.. komoly válaszokat kérnék!
2013. nov. 14. 00:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha az orvossal tisztázod ezt a fontos kérdést.
2013. nov. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egyèbkènt, 3-as voltam, ott a vàlasz a kèrdèsedre. jah....hogy nem èrted??? XD
2013. nov. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kedves 5-ös.. leírtam, azért, mert előtte többször jött meg a menstruációm 1 hónapban,és ez beállította, az orvos ezt javasolta.. és kedves 3-as, láttam, de a többi kérdésre nem kaptam választ.. egyébként köszönöm! viszont írtam,hogy normális válaszokat kérnék..
2013. nov. 14. 00:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Elvileg rendszertelen menzeszre nem is tanácsos felírni...no de mindegy, sajna ez elég általános megoldás.

Nem valószínű, hogy hozzászoksz, viszont ha fogamzásgátlót szedsz, akkor különösen fontos, hogy vegyél részt minimum évente nőgyógyászati vizsgálaton. Szóval így négy év után épp ideje.

A régebbi tablettáknál néhány évente ajánlott szünetet tartani, de a modernebbeknél elvileg erre nincs szükség. Szóval erről az orvost kérdezd, a konkrét tablettától függ. Egyébként ha kell, akkor jó eséllyel a betegtájékoztatón is rajta van.

A teherbeesés kockázatáról itt olvashatsz: [link]

Nyilván nagyobb nullánál, de a szexnek mindig van kockázata, ennek tudatában kell csinálni.

2013. nov. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a normális választ! :)
2013. nov. 14. 00:29
 10/10 anonim válasza:
És négy év alatt nem is voltál nőgyógyászati? Hm... Nekem a dokim azt mondta 3 évente 3 hónap szünetet tarthatók,de ezek a fogamzasgatlok nem magas hormon tartalmuak uh. nem kötelező...
2013. nov. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!