Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az baj ha ugy kezdtem el...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj ha ugy kezdtem el foggátlót szedni hogy előtte még nem állt be a menstruáció?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. 12 éves korom óta menstruálok,de ez idő alatt nem állt be rendesen 40-45 napra jött meg mindig kb.


elmentem a nőgyógyhoz hogy írjon foggátlót mert van barátom és pattanásos is vagyok.. normális így szedni hogy előtte nem állt be? vagy erre is szokta szedni valaki? tudok így rendesen fejlődni a gyógyszertől?


2013. nov. 15. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nem normális.

De ha ezt te is tudod, miért szeded?


Bizonyítottan nagyobb az esélye, hogy a fogamzásgátló szedése után még több problémád lesz, ha úgy kezded, hogy be sem állt. A meddőségnek is nagyobb az esélye.

2013. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tevetke ***** válasza:
47%
Ha az orvos írta fel és elmondtad neki ezt is, akkor nem hiszem, hogy különösebben aggódnod kéne. Amúgy szokták a fogamzásgátlót a ciklus beállítására is felírni. Ha mindig 40-45 napra jön meg akkor végülis mondhatjuk rendszeresnek, csak furcsa, hogy ilyen hosszú a ciklusod, de ha nincs ezzel kapcsolatosan problémád nem hiszem, hogy gáz lenne. Ha meg leállsz a gyógyszerrel akkor visszaáll kb ugyanúgy 40-45 napra...
2013. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtam el mert nem kérdezte ezt csak hogy menstruálok e és hány éves vagyok.
2013. nov. 15. 15:43
 4/11 tevetke ***** válasza:
Hát ezt pedig mondanod kellett volna magadtól, mármint ha így foglalkoztat ez a dolog. De most akkor tényleg nem állt be vagy csak a ciklusaid 40-45 naposak.
2013. nov. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tevetke ***** válasza:
*?
2013. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nemtudom.. ez mitől lehet? még nem fejlődött ki ez rendesen? dehát 3 éve menstruáltam vagy több mint 3..hát amúgy sose számoltam de ilyen másfél havonta jött meg mindig szinte és már megszoktam
2013. nov. 15. 15:48
 7/11 anonim ***** válasza:

A 40-45 semmilyen értelemben nem számít normálisnak.


És a fogamzásgátlót helytelenül használják csak ciklusbeállításra. Valójában minden orvosi könyv szerint ez ellenjavallt. Többet árthat, mint használ. Látszólag rendezi csak a ciklust, felülírva a helytelenül működő sajátot, de valójában nem oldja meg a problémát.


Jól gondolod, 16 évesen még nem vagy teljesen fejlett. Akkor se ha 3 éve menstruálsz.

Több időt kellett volna hagynod a testednek.

A pattanás is teljesen természetes ebben az életkorban.


---

Csak azt nem értem, miért utólag gondolkodsz?

2013. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
akkor nem tudok fejlődni vagy mi?
2013. nov. 15. 15:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondhatni.


A korai tablettaszedés átka, hogy megnő az esélye annak, hogy miután majd 5-10 év múlva leállsz a tablettával, hogy gyereked lehessen, nem indul újra a természetes ciklusod, nem indul újra a szervezeted.


Ennek az az oka, hogy azelőtt nyúltál bele a tablettával a természetes működésbe, mielőtt a szervezeted igazán megtanulhatta volna, hogy hogyan is kell helyesen mennie (=mielőtt beállt volna).


Ha valaki rendszeres, normális gyakoriságú (21 és 36 nap közötti, néhány nap eltéréssel azonos időközönként jelentkező) ciklussal kezdi el szedni a tablettát, sokkal kisebb az esélye, hogy post pill amenorrhea-val, azaz a tablettaszedés befejezte utáni különböző vérzési problémával, esetleges meddőséggel küzdjön.


Persze így is megúszhatod.

De helyesebb lenne elfelejtened a tablettát, és maradnod addig a guminál, míg be nem áll a saját ciklusod.

2013. nov. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is!

Egy alapvető dolgot tisztázni kéne.

Fogamzásgátló mellett nincs rendes ciklus!!!

Mivel egy fogamzásgátlót szedő lánynak-nőnek nem játszódnak le azok a folyamatok a szervezetében, a peteéréssel kezdődően és így tovább, ami egy fogamzásgátlót nem szedő nőnél. Fogamzásgátló mellett nincs menstruáció! Ami van, azt megvonásos vérzésnek hívják, amit a gyógyszer szünetre történő abbahagyása vált ki.

Szóval a nőgyógyász annyit csinált kedves kérdező, hogy kikapcsolta a rendes ciklusodat és a fog. gátló segítségével 28 naponta megvonásos vérzésed lesz. De hogy neked miért 40-45 napra jött meg a vérzésed, az nem fog kiderülni! És az a problémád nem fog megoldódni! Csak elsöpörték a problémáidat a szőnyeg alá.

De amint egyszer abbahagyod és újra beindulnak majd a természetes folyamatok, több, mint valószínű, hogy újra szembesülni fogsz ezekkel a dolgokkal.

Szóval amit javasolni tudok, hogy endokrinológushoz menj, mert ott kiderítik, hogy miért volt ilyen hosszú ciklusod.

Egyébként jó, 16 éves vagy, fejlődésben vagy még, de azért a fogamzásgátló nem olyan rossz dolog, ha az ember egészséges hozzá. Csak tudni való, hogy utána tényleg nehezebben indulhatnak meg a természetes folyamatok, peteérés stb.

De én azért teljesen pozitívan tudok róla nyilatkozni. 17 és fél évesen kezdtem el szedni, több évig szedtem. Ahogy abbahagytam, egyből volt menzeszem és alig több, mint fél év alatt, tervezetten a babám is megfogant.

2013. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!