Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan mondjam el anyukámnak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el anyukámnak hogy fogamzásgátló tablettát szeretnék szedni? 15/L

Figyelt kérdés
15éves lány vagyok, 4 hónapos kapcsolatom van és lefeküdtem már a barátommal. Mindig védekezünk!, de még így is néha beparázok hogy nehogy. Szeretnék fogamzásgátló tablettát szedni, hogy a menzesz előtti egy hétben ne legyen rajtam ez a stressz hogy mikor jön már meg.. De hogy mondjam el anyukámnak? Aztse tudja, hogy lefeküdtünk, nekem ő volt az első. És a barátom 21 éves. Mit tehetnék?

2013. nov. 16. 22:17
 1/10 anonim válasza:
100%

Kerek perec!

Bár én nem ajánlom...de ez a te döntésed, és anyukád majd dönt!

2013. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a kérdéssel várnék még pár évet.

Azért azt sem felejtsd el, hogy a tabletta egy drasztikus beavatkozás a szervezetbe, és 1 fajta tabletta nem ér meg annyi időt, hogy a mellékhatásait (amik 5-10-20-30 év múlva jelentkezhetnek) biztonságosnak ítéljék.

2013. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Moszuke ***** válasza:
84%

igazából nem is muszáj elmondani ha belegondolsz.. bár mintha az rémlene nekem, hogy 16 év kell a felíratáshoz.

amúgy meg ja.. korai lenne még hormonokat tömni magadba

2013. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
19%
Mond, hogy azért szeretnél, mert gondolsz a jövődre és nem akarod, hogy véletlenül megtörténjen a "baj", ne talán megerőszakolnak és el keljen vetetni.
2013. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Első körön azt kéne elmondani, hogy szexeltek. De a fogamzásgátló tabletta szedése előtt azért először tájékozódjatok. Nagyon fiatal vagy, ebben a korban még nem ajánlott a szedése.
2013. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Csak a fogamzásgátló ellen tudok szólni. Szintén 15 éves lány vagyok, július óta szedem a Novynette-t. Igaz, hogy nekem hormonális gondok miatt írta fel az orvos. Azóta állandóan ideges vagyok, fáj a fejem, nőlt a mellem, de ezzel arányosan eléggé meg is híztam. Rettenetesen felborítja a hormonháztartásod, főleg ilyen korban.
2013. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
1 hu....jje q.......rva a kérdező!
2013. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

15 évesnek lelkiismeretes orvos nem ír fel gyógyszert.

Az óvszer megfelelő használat mellett teljesen biztonságos. Ha ennyire félsz akkor pl.: szex közben ellenőrizheti a párod, a ciklusod közepe táján, termékeny napokon nem megy el benned, aktus után pedig mindig ellenőrizze az óvszert nem szakadt-e ki. Ha utána észreveszitek, hogy baj történt, még mindig van megoldás.

Bár a kérdésedből is látszik, hogy 15 évesen baromi éretlen vagy a szexre, de ez a te problémád lesz majd a jövőben, de a szervezeted a gyógyszerrel ne akard még jobban rombolni.

2013. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Korai még neked fogamzásgátlót szedni. 15 évesen úgy gondolom, hogy a szex is korai...
2013. dec. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem 15 évesen lehet,hogy nem lenne túl egészséges fogamzásgátlót szedned. Tényleg, nem biztos,hogy jó vége lesz, még várj vele pár évet.
2014. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!