Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » KarHleight fog. Gatlot kezdetm...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

KarHleight fog. Gatlot kezdetm el szedni 1 hete. Az orvos azt mondta, akkor vegyem be az elsot ha megjon. Múlthét hétfön meg jött és én bevettem az elsőt. Akkor megvolt rendesen de a mai napig barnás folyásom van. Ilyen még sosem volt. Az normális?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:

A legelső levél szedése alatt még előfordulhat ilyesmi, mert akármilyen kevés is van benne, de attól még hormontartalmú minden fogamzásgátló, és ehhez azért hozzá kell szoknia a szervezetednek. Nálam is volt ilyen, de az első megvonásos vérzéssel együtt el is múlt.

Ha viszont a 2-3. levélnél is ez lesz még, az már lehet probléma, akkor már érdemes visszamenni az orvoshoz és megbeszélni vele.

Egyébként ez a betegtájékoztatón is rajta szokott lenni, olvass bele. :)

2013. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mit értesz a megvonásos vérzés alatt? Küszönöm szépen !
2013. nov. 20. 16:09
 3/10 A kérdező kommentje:
És mennyi idő kb amig elmúlik?
2013. nov. 20. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:

A megvonásos vérzés is tulajdonképpen maga a menstruáció, csak a fogamzásgátló szedése alatt így is szokták hívni, mert ugye akkor jön meg, mikor épp a 7 napos gyógyszer-szünetben vagy. :)


Mármint mi mennyi idő alatt múlik el? Ha a barnás folyásra gondolsz, akkor az a következő menstruációig szokott tartani általában, de ez nem törvényszerű.

2013. nov. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem nincs szünet mert a menstruacio alatt is kell szednem a tablettát. Amikor megjott elso nap akkor kellett bevennem az elsot és a verzés alatt is kell szednem. Kicsit megijedtem ettol a barnás folyástól mert ilyen sosem volt mielott nem szedtem tablettát. Akkor ez normális?
2013. nov. 20. 16:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Értem. Ettől függetlenül normális így is. :)
2013. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!!!
2013. nov. 20. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2013. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia :) Nekem is KarHleight fogamzásgátlót írt az orvosom. Viszont nem igazán értem a 7 fehér tabletta funkcióját. Esetleg tudnál segíteni?

Nekem is a menstruációm első napján kell elkezdenem. A 21 drapp színű tabletta után 7 fehér következik,de valami olyasmit mondott az orvos,hogy van aki kiszedi azt is,van aki nem. Na ezt nem értem. A fehér tablettáknak a menstruáció idejére kell kijönniük? A következő menstruáció kezdetekor a másik levél első tablettájával kezdjem,vagy sorban szedjem,ahogy kijön?

Neked mit mondott az orvosod? :)

2014. jan. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem ilyet nem mondott az orvosom h van aki kiszedi és van aki nem :) nekem azt mondta h azok a feher tablettak csak azert vannak h ne felejtsd el sose bevenni a tablettat es ezert kell szedni menstruacio alatt is :) ezek nem fogamzasgatlo tablettak :) és igy ugy van ahogy írod amikor elfogy a világosbarna szinu tablettat akkor jon a 7 fehér és azon a heten kell megjonnie :) ha elfogy a 7 fehér akkor rogton kell szedned a vilagosbarna szinuket :) remélem érthetoen írtam le :)
2014. jan. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!