Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha délután négykor bevettem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha délután négykor bevettem az első szemet, este 10-11 körül már mehet óvszer nélkül?

Figyelt kérdés
A második levél első tabija ez, mielőtt valaki félreértené! Vagy várjak holnapig?

2013. dec. 11. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
2. levél 1. tabija, nem az 1. levél 1. tabija... -.- Csak h tudd, h amíg köztes vérzésed van még akkor is minimális szinten védve vagy, hát akkor kizárásos alapon, ha beveszed a 2. levél 1. szemét?!?!
2013. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szerintem azért az első levél utáni köztes vérzésnél meg úgy amúgy az első levélnél nem olyan biztos a dolog, én meg biztosra akarok menni, ha már szedem...
2013. dec. 11. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Drágám, hiába veszed te be óráról, percről esetleg másodpercről pontosan... NINCS 100%-os módszer! Még az 5. levél 10. tablettája után is teherbe eshetsz! -.-
2013. dec. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de van különbség 50 és 98 százalékos védelem között. de szeretném inkább olyanok válaszát kérni, akik nem ilyen hangnemben válaszolnak, azért neked is köszönöm.
2013. dec. 11. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor ha ilyen megerősítésre vágysz,akkor nem értem, h miért nem a nődokidat kerested fel azonnal... :D Logika, már bocsi!:)
2013. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyan nődokim van, akit bármikor kereshetek:(
2013. dec. 11. 16:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát én egy-két napot várnék még, legalábbis én anno vártam a 2. levél kezdése után 2-3 napot.


Egyébként nem értem, hogy miért kell leugatni... Inkább ezt kérdezze meg, mint azt, hogy "Fú lefeküdtünk blablabla... lehetek terhes?"

2013. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ment is a zöld! Én se értem, nem 15 éves tinilány vagyok akinek betették óvszer nélkül, aztán meg itt sír, hogy mi van ha terhes...
2013. dec. 11. 23:06
 9/9 László22 ***** válasza:

Szia!


Értékelendő a segítség kérésed és a tájékozódás. Nem kell foglalkozni az olyanokkal akik csak ugatni jönnek fel és nem válaszolni.

Nem a saját válaszom a nettről szedtem, de általában a használati utasításban is ez szerepel. A barátnőm tapasztalata, ő is megvárta az első levél beszedését.


A fogamzásgátló tablettát a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni, ugyanez a helyzet, ha újonnan vagy ha több hónapos szünet után kezdi el szedni. A menzesz első napján attól a perctől védettséget ad, amint bevette az első szem gyógyszert. Természetesen ehhez az is feltétel, hogy a következő napokon sem felejti el a tablettát bevenni. A gyógyszert lehetőség szerint minden nap ugyanabban az időpontban kell bevenni. Ehhez ki kell választani egy olyan időpontot, amikor biztosan nem felejti el bevenni gyógyszert, ez lehet reggeli, vagy fogmosás közben, vagy az esti sorozat nézése közben, egy a lényeg, hogy ne felejtse el sohasem bevenni a szemeket. A 8. napon elkezdi szedni a következő levéllel. Amennyiben rendesen szedte a tablettákat, akkor a 7 nap szünet alatt megjön egy menstruáció szerű vérzés, de ettől függetlenül a 8. napon újra el kell kezdeni szedni a gyógyszert, akár van még vérzés, akár nincs. A 7 nap szünet alatt is van védettség, de csak akkor, ha a 8. napon újra beveszi a gyógyszert.

Az első hónapban előfordulhatnak enyhe panaszok: émelygés, fejfájás, barnás vérzés a szedés alatt stb. Ez a gyógyszerhez való hozzászokása a szervezetnek. Amennyiben a fejfájás, hányinger, szédülés stb. nem szűnik meg pár napon belül, akkor vissza kell menni a nőgyógyászhoz, mert akkor a gyógyszerváltás szükségszerű. Amennyiben vérzés van, úgy az előfordulhat, akár az egész első hónapban. Tulajdonképpen az első három hónap gyógyszer szedése alatt előfordulhat kisfokú barnás vérzés, amennyiben a következő hónapokban is jelentkezik, akkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni, mert akkor gyógyszer váltása szükséges. Amennyiben rendesen szedte a gyógyszert, akkor a vérzés ellenére fogamzásgátló hatás nem szűnik meg.

2013. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!