Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Corenelle fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Corenelle fogamzásgátló mellett antibiotikum?

Figyelt kérdés
hétfőn vettem be az utolsó tablettát a levélből, most kezdtem el szedni, előtte semmilyen más gyógyszert nem szedtem. még nem jött meg, viszont tüszős mandulagyulladást kaptam, amihez kell az antibiotikum kúra. egyrészt az antibiotikum késleltetheti a menzeszt, ez eddig nem is baj, de mennyire gyengíti a hatását? meddig kell kiegészítő védekezést használnunk? hétfőn kezdeném el a következő levéllel, érdemes így szedni egyáltalán, vagy annyira üti a kettő egymást h várjak következő hónapig a szedésével?

2013. dec. 11. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha fogamzásgátlót szedsz és mellette antibiotikumot is kell szedned, akkor az egész antibiotikum kúra alatt és még utána 1 hétig kiegészítő védekezés ajánlott!

És azért helyesbítenélek 1-2 helyen. Az antibiotikum nem a menzeszt késleltetheti, hanem egy betegség, némely gyógyszer hatással lehet az adott egyén ciklusára, a természetes folyamatokra, ami kihathat oly módon, hogy pár nappal később jön meg mondjuk a menzesze. De te fogamzásgátlót szedsz, neked nincs menstruációd! Neked megvonásos vérzésed van, amit a gyógyszer szünetre történő abbahagyása vált ki! És arra nincsen hatással az antibiotikum. Mármint a vérzés időpontjára.

Viszont a fogamzásgátló hatására nagyon is kihatással van, csökkentheti a védekező hatását, ezért kell a kiegészítő védekezés.

És a fogamzásgátlót nem lehet csak úgy abbahagyni, majd pedig folytatni. Ha abbahagyod, akkor le kell vele egy időre állni, majd pedig ha a természetes folyamatok újra beindultak, akkor lehet folytatni. Ezt kb. 3 hónapra szokták ajánlani.

Szóval folytasd a fogamzásgátlót, de alkalmazzatok kiegészítő védekezést!

2013. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
antibiotikum annyira gyengíti a fogamzásgátló hatását, hogy az szinte semmit sem ér, de csak addig amíg szeded. tehát, ha 5 napos antibo kúrád van, kezdheted szedni a fogamzásgátlót, mert arra az 5 napra kell kiegészítő védekezés...
2013. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az egyenes es ertelmes valaszokat!:)
2013. dec. 11. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!