Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi az esélye, hogy teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye, hogy teherbe essek, ha a barátom elmegy bennem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az ovulációs napomat nem igazán tudom kiszámolni, mivel eléggé rendszertelenül menstruálok...de ha mondjuk pl 6 7 nappal azután vagyunk együtt mikor megjön, tehát a ciklus 6 -7 napján, amikor már nem vérzek, de azért még valószínűleg elég messze vagyok az ovulációs naptól, akkor nagyon kevés esély van rá, hogy teherbe essek?
2013. dec. 17. 17:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen. És rendbe hozta ?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..

Itt egy másik kérdésem. Olvasd el a hozzászólásokat...Eddig én is azt hittem, hogy a tabletta helyrehozza, de mostmár teljesen össze vagyok zavarodva. Nem tudom mit csináljak :))

2013. dec. 17. 18:16
 12/22 anonim ***** válasza:

Figyelj én úgy vagyok vele, hogy inkább hiszek egy olyan orvosnak, akiről tudom hogy a legjobbat akarja nekem (ő végig kísérte a terhességem, ráadásul toxémiámat is kezelte, nála szültem stb), mintsem hogy vadidegenek véleményére hagyatkozzak.

Keress te is egy olyan dokit akiben megbízol és ő tudni fogja mi kell tenned.

2013. dec. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ez egy vadidegen véleménye..de utána olvasgattam neten is több helyen, mert eddig nem tudtam, hogy hogy is működik ez. És mostmár tudom h aa fog.gátlónak az a lényege, hogy megakadályozza a peteérést.....tehát nincs peteérésem, nincs mi beágyazódjon, igy nincs is mi leváljon, tehát akkor semmi szükség a menstruációra, elméletileg menstruációm se kellene legyen....de a fog. gátló mindamellett, hogy megakadályozza a peteérést, azt is biztosítja, h menstruáljak, én ezt már nem értem...illetve, ez nem tudja nagyon felborítani a hormonháztatártásomat? h nincs peteérésem de mégis menstruálok...mert az enyém gondolom amúgy sincs valami rendben, ha így viselkedik a menstruációm...

Persze én is úgy gondoltam h elmegyek egy dokihoz és majd gondolom ő elmagyarázza, ck azért úgy szerettem volna odamenni, hogy nagyjából értem, hogy miről beszélünk azért érdeklődöm....

2013. dec. 17. 18:27
 14/22 anonim ***** válasza:
SOK.
2013. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"hogy megakadályozza a peteérést, azt is biztosítja, h menstruáljak, én ezt már nem értem.."


Fogamzásgátló mellett NINCS menstruáció, csak megvonásos vérzés. 21 napig (egyes tablettáknál 24 napig) szeded a gyógyszert majd 7 napos szünetet tartasz (egyes tablettáknál 4 napost), azaz megvonod a hormont, és ennek a megvonásnak a hatására vérzés jelentkezik.


Miért van szükség erre? Gyakorlatilag semmiért.

A régi kezdetleges tablettáknál nem volt szünet, nem volt egyáltalán vérzés, de a nők a menstruáció teljes megszűnésével kevésbé érezték "nőknek" magukat, így az újabb tablettákat már úgy tervezték, hogy látszólag fennmaradjon a régi rendszer, legyen menstruációszerű vérzés tablettaszedésnél is.

2013. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésre válaszolva:

Az esély a 6-7. ciklusnapon is megvan a teherbeesésre. Ha nem rendszeres a ciklusod, akkor pláne nem tudsz számolni. Ne szórakozzatok ezzel, mert nagyon rá fogsz fázni.


Ha mindenáron ki akarod próbálni gumi nélkül, de a tabletta nem szimpatikus, akkor keress egyéb megoldást.

Például a pesszárium spermiciddel kombinálva elég jó hatásfokú.


A fogamzásgátlós részére a dolognak:

Normális ciklus során az történik, hogy a ciklus elején pár petesejt elkezd érni, majd egy közülük teljesen megérik (a többi elsorvad) és kilökődik a petefészekből. Ezután a petesejt helyén egy kis hormontermelő szerv alakul ki, a sárgatest. Ez a sárgatest progeszteron nevezetű hormont termel, ami alkalmassá teszi a méh nyálkahártyáját a beágyazódásra. Ha történik megtermékenyítés, akkor a sárgatest fennmarad, és szépen termeli tovább a hormont, hogy megmaradjon a terhesség.

Ha nem történik megtermékenyítés, akkor a sárgatest elsorvad, ezáltal megszűnik a hormontermelése is, a vérben lecsökken a hormonszint, amire a szervezet úgy reagál, hogy leválik a méhnyálkahártya. Ez a menstruáció.


A fogamzásgátló tablettával folyamatosan ösztrogént és progeszteront adagolsz a szedés alatt. Ez a két hormon együttesen megakadályozza azt, hogy a petefészkedben petesejt érjen meg.

Mivel ugye nem érik meg petesejt, értelemszerűen nem alakul ki sárgatest sem a helyén.

Viszont a szervezetnek tök mindegy, hogy honnan van a progeszteron (a sárgatest termeli vagy kívülről viszed be a tabival), ha megvonod, az vérzést okoz.

Tehát mikor abbahagyod 7 napra a tabletta szedését, akkor a progeszteron megvonása miatt vérzel. Ezért nevezik megvonásos vérzésnek, és nem menstruációnak.


Mellékesen megjegyzem, hogy egyéb olyan készítményekkel is, amik progeszteront tartalmaznak (pl. Norcolut), megvonásos vérzést lehet előidézni.


Tehát mindebből az következik, hogy a fogamzásgátló nem rendezi a te saját ciklusodat.

A te rosszul, szabálytalanul működő ciklusodat leállítja.

És helyette azért vérzel rendszeresen, mert rendszeresen szeded a tabit.

Ha teszem azt nem 21 napig szednéd, hanem mondjuk 15 vagy 30 napig, akkor annyival rövidebb ill. hosszabb lenne a ciklus. Ezért is lehet a vérzés időpontját tologatni a fogamzásgátló tablettákkal.


Ha valakinek rendszertelen a vérzése, arra (bár bevett gyakorlat), nem túl okos dolog tablettát írni. Vagyis a panaszt éppen megoldja, hisz a rendszertelen vérzés helyett lesz egy rendszeres, de az okot nem kezeli.

Tehát ha abbahagyod a szedését, és megint a te szervezeted működik a tabi helyett, akkor ugyanolyan szar lesz, mint addig.

Sőt, ha vkinek rendszertelen a vérzése, labilis a hormonrendszere, annak ált. a tabi még jobban be is kavar, tehát még esetleg az addiginál is szarabb lesz a ciklusa az abbahagyás után.


Érdemes inkább olyan orvost keresni, aki megpróbálja kideríteni a rendszertelenség okát (ami sokszor igen nehéz, és ráadásul nem is a nőgyógyász szakterülete hanem az endokrinológusé), és azt kezelni.


Hogy miért nem teszi ezt a nőgyógyászok 90%-a? Jó kérdés. A tippjeim:

- Jóval egyszerűbb odaadni egy receptet adni és elhitetni a pácienssel, hogy ez a megoldás, mint elmagyarázni, hogy miért nem jó és rendesen kivizsgálni. A páciens beszedi a tabit, örül, mert rendszeres a vérzése, arról meg ált. halvány lila fingja sincs, hogy a rendszeres vérzés addig tart, amíg szedi a bogyót.

- Egy normális kivizsgálás meglehetősen drága a TB-nek.

- A nők nagy része egyszer úgy is el akar kezdeni tablettát szedni, mert "jaj, fúj gumi". Akkor meg mi a francnak öljön bele a TB egy rakás pénzt a kezelésébe, ha utána esetleg úgyis szétbarmolja a felépített ciklusát a tabival?

- A tabletta az egyik legmegbízhatóbb fogamzásgátló eszköz. Sokan nem védekeznek megfelelően, főleg akkor, ha még a ciklusuk is baromkodik, mert úgy vannak vele, hogy "jaj biztos nem esek teherbe". És a tabi még mindig jobb, mint az abortusz.


Ha érdekel az egészséged, és nem akkor akarsz orvostól orvosig rohangálni, mikor babát szeretnél, akkor javaslom, hogy keress olyan dokit, aki hajlandó kivizsgálni. Endokrinológust is érdemes felkeresni.


(Persze kérdés az, hogy mennyire rendszertelen a ciklusod. Mert pár nap eltérés nem gond, de több hetes, hónapos csúszások nagyon nem normálisak.)

2013. dec. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Hát igazából már voltam több orvosnál is, és hát szedtem eddig gyógyszert rá, ami nem fogamzásgátló volt, (duphaston) ez valamilyen szinten beállította de nem teljesen, tehát előtte voltak hónapos csúszások is, most már pedig az van h van h 20 napra jön meg van h 30ra van h 40-re szinte sohasem ugyanakkor....meg a másik dolog, hogy nagyon szenvedek a menstruációval, rengeteg vér jön belőlem, nagyon fájdalmas az első három nap, van hogy ki sem tudok kelni az ágyból...

A tablettát azért is akartam kipróbálni, mert nem az h "fúj gumi" hanem szerettük volna kipróbálni barátommal, hogy milyen gumi nélkül, meg ha esetleg elmegy bennem, meg ilyen dolgok...mert így nem nagyon merünk kockáztatni (volt már h csináltuk picit gumi nélkül, de sohasem volt még csak közel sem ahhoz h elmenjen....mert ugye az előváladékban is lehet sperma bla bla bla), és gumival nekem se olyan jó, van hogy egy idő után kikezd, és kellemetlen érzés...(soha nem volt még hüvelyi orgazmusom, és gondoltuk hátha így sikerülne elérni, ha gumi nélkül jobban élvezném), meg persze barátomnak is biztos nagy élmény lenne, ha kipróbálná milyen ha úgy megy el hogy bennem van....

De így kezdek letenni az ötletről... :(

Köszönöm a részletes választ, sokat segített :) most már megértettem h hogy is működnek ezek a tabletták

2013. dec. 18. 00:55
 18/22 anonim ***** válasza:

Akkor használjatok pesszáriumot és spermicidet. gy elmehet benned. Ha még úgy is parázol, nézz utána a hőmérőzésnek. Az már csak abból a szempontból is jó, hogy pontosan tudod a görbe alapján 2 héttel előre, hogy mikor fog megjönni.


Egyébként mellékesen megjegyzem:

Én is azért váltottam gumiról pesszáriumra, mert ki akartuk próbálni, milyen nélküle. (Nekem sincs hüvelyi orgazmusom).

Eredmény: teljesen ugyanolyan (nekem), mint óvszerrel. Vmi nagy katarzist vártam, hogy biztos ezerszer jobb, de teljesen ugyanolyan. Sőt, a gumi legalább kicsit síkosít, nehezebben száradok ki.

Azt meg nem lehet érezni, mikor elmegy bennem. Vagyis ugyanannyit lehet érezni, mint gumiban: lüktet.

Bár ugye a pesszárium rajta van a méhszájon, lehet, hogy ha nincs ott semmi, akkor lehet érezni:D De nem hiszem.

2013. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Jah, és persze hüvelyi orgazmusom ugyanúgy nincs:D
2013. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"lehet, hogy ha nincs ott semmi, akkor lehet érezni:D"


Nem, akkor se lehet többet. :)

Vagyis... van olyan barátnőm, aki állítja, hogy érzi, de én pont ugyanannyit éreztem belőle gumival is, mint nélküle (=a lüktetést).


Kérdező!

Kísérletezzetek többféle gumival! Van olyan, amelyik nem szárít, nem irritál. Egyéni, hogy kinek melyik jön be.


Egyébként a Duphaston-nal már annyi hormont vihettél be a szervezetedbe, hogy akár már fogamzásgátlót is szedhetsz "minden mindegy" alapon.


De továbbra is inkább azt javaslom, keress egy hozzáértő endokrinológust, aki "vaktában lődözgetés" helyett megpróbálja felkutatni, hogy mi áll a bajos menstruációd hátterében!

2013. dec. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!