Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhesól, ha a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhesól, ha a fogamzásgátlót a mensim első napjától szedem?

Figyelt kérdés
11. napja szedem a gyógyszert, és a párommal szeretkeztünk gumi nélkül, de megszakításos módszerrel. Lehet ebből probléma? A tájékoztatót elolvastam, azt írták az első naptól véd. De megoszlanak a vélemények az interneten, ezért gondoltam megkérdezem itt is. Esetleg egy terhességi tesztet érdemes-e csináltatnom?
2013. dec. 29. 18:03
 1/8 A kérdező kommentje:
terhes*
2013. dec. 29. 18:06
 2/8 anonim ***** válasza:
A tesztet csináld meg. A gyógyszer jó esetben 99%-os védelmet nyújt.
2013. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A teszt hány nap elteltével mutatja ki, hogy terhes vagyok? Mikor érdemes megcsináltatni?
2013. dec. 29. 18:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj :) 1 levél után már a puncidba élvezhet,de addig még ne.
2013. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a teszt egyébként aktus után 14 nappal már kimutatja a biztos eredményt....szóval ha mindennap szexelsz,akkor tabletta mellett is biztos,ami biztos alapon havi 1x tesztelj.Mondjuk én ezt mindenkinek ajánlom,aki nemi életet él, hogy bizonyos időközönként azért teszteljenek a nők, hiszen sokszor észre sem venni a terhességet,csak amikor már késő.
2013. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan típusú a fogamzásgátló, amit ha a vérzés első napjától szed az illető és már az első szemtől kezdve ilyenkor védelmet nyújt, akkor ez így van. Aki azt mondja, hogy nem így van, inkább a biztonság kedvéért van ilyen véleményen. Ha nem így lenne, akkor nyilván rá sem írnák a gyógyszer tájékoztatójára, hisz hamar megcsappanna a vagyonuk a sok per miatt. Hisz mennyi mindent leírnak, amire vigyázni kell, mennyi mellékhatást, meg mindent leírnak, akkor pont ez ne lenne így?...

És ehhez ha még meg is szakítottátok az együttlétet, akkor nem vagy terhes! Annak azért iszonyatosan kicsi a valószínűsége.

Nyilván ha te vagy a rengeteg nő közül az 1, akire nem hat a fogamzásgátló és az a bizonyos előváladék miatt terhes leszel, hát nem tudom, hogy van-e ilyen. De ha nem, akkor te pont az leszel.

Viszont akkor ha ez így van, hogy nem hatásos a gyógyszer, akkor valószínűleg máskor sem lesz az.

Szóval ne parázz!

Ha nem jön meg a vérzésed, akkor csinálj tesztet! Előbb felesleges, mert nem mutat biztos eredményt. És az a pár nap már amúgy sem számít.

2013. dec. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszokat!

Csak azért is kérdeztem rá, mert ha baj van, az esemény utánit időben vegyem be, ha szükségszerű..

2013. dec. 29. 18:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló mellett nem írnak fel esemény utáni tablettát! Azért ezzel is legyél tisztában!

Ugyanis hormonra nagy adag hormont nem szoktak adni, mert úgy felborítja a szervezetedet, mint a huzat és ezt nem szokták bevállalni a felelősségteljes orvosok!

2013. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!