Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Barátnőm már több éve szedi a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm már több éve szedi a fogamzásgátlót! És jelezte már múlt héten hogy szédül, és hányingere van ráadásul ma kellet volna neki megjönnie a menstrúációjának. Ami eddig sohasem késett neki! Most eléggé félünk hogy terhes! Mi lehet még a baj?

Figyelt kérdés
Esélyes hogy terhes?

2014. jan. 13. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50% miért nem mentetek el orvoshoz?
2014. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Barátnőm mondta hogy ma reggel kellet volna neki megjönnie...mondtam hogy vegyünk tesztet de azt mondta hogy holnapig várjunk vele hátha megjön neki!

De mondta hogy egyáltalán még nem is görcsöl ..semmi...:\

2014. jan. 13. 15:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha szexelsz nem vagy védve 100%-ban a terhességtől. Ez ilyen dolog. Létezik, s nem ti lennétek az elsők, akik védekezés mellett kerülnek ilyen helyzetbe.
2014. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez igaz!

De most eléggé félünk hogy mi lesz !

Ilyenkor még milyen tünetek jöhetnek elő?

2014. jan. 13. 15:19
 5/14 anonim ***** válasza:

Minden rendben volt a gyógyszerszedéssel?

Úgy értem rendesen beszedte az összes szemet, nem késett a bevétellel, nem volt hasmenése, nem hányt, nem szedett pl. antibiotikumot, nyugtató hatású készítményt? Mert gondolom tisztában vagytok, hogy ezek mind-mind csökkenthetik a gyógyszer hatékonyságát...

De amennyiben valami mégis volt, akkor pedig simán lehet terhes.

Egyébként nem a barátnőd lenne az első, akinek fog. gátló mellett sem napra pontosan jönne meg a vérzése. Én is szedtem évekig fog. gátlót és nekem is jó ideig mindig ugyanazon a napon jött meg, de volt 1-2 alkalom, amikor 2-3 napot csúszott. És nem voltam terhes.

A hányingert, szédülést okozhatja gyomorprobléma, fáradtság, stressz, vitaminhiány vagy egyéb egészségügyi problémák.

De nyilván az a biztos, ha csinál egy tesztet, ha ma nem jön meg neki.

2014. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha rendesen szedi a gyógyszert, lehet hogy más az oka a rosszullétnek és késésnek, lehet elkapott valamit, vagy esetleg nem stresszel sokat? Sokminden befolyásolja a menzeszt, betegség, idegesség...persze jó, ha csinál egy tesztet vagy elmegy nődokihoz, hogy megnyugodjatok.


28N

2014. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Rendszeresen szedte a gyógyszert

Azt mondta stresszelt de nem annyira hogy befolyásolta volna szerinte!

Igazabol ez majd holnap délelőtt fog kiderülni!

Majd írok ide hogy mi lett az eredmény:)


Köszönöm. A kommentelőknek a kommentemet:)!!

2014. jan. 13. 19:27
 8/14 anonim ***** válasza:

"Sokminden befolyásolja a menzeszt, betegség, idegesség..."

Helyesbítenélek egy picikét. Amit írtál, az valóban a rendes menstruációs ciklusra, ezáltal a menstruációs vérzésre hatással lehet. De a fogamzásgátló melletti megvonásos vérzésre nem! Ugyanis, aki fogamzásgátlót szed, annak nincs rendes ciklusa és nem menstruál. A vérzést ilyenkor a gyógyszer szünetre történő abbahagyása váltja ki. És erre nincs hatással a stressz vagy az idegeskedés. Szóval az miatt biztos nem késik a megvonásos vérzés.

2014. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nagy a valószínűsége hogy terhes?
2014. jan. 13. 20:02
 10/14 anonim ***** válasza:

hát azt innen nem tudjuk megmondani sajnos :/

én ugyanabban a cipőben járok, mint a barátnőd...ma kellene megjönnie, de semmi jele, pedig minden gyógyszert bevettem és nem volt semmi akadályozó tényező a felszívódásában


hnap majd írd meg, h végül is mi lett, mert én is nagyon izgulok :/

2014. jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!