Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 24 éves fiu vagyok, a barátnöm...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

24 éves fiu vagyok, a barátnöm 17. és sajnos kiszakadt a gumi, tesztet vettem s pozitiv lett! Apja nagyon ellenzi elvehetik tölünk a babát?

Figyelt kérdés
Mindketten akarjuk a babát ha igy alakult, abortusz teljesen kizárva! Van normális munkahelyem, szüleim örülnek a babának s támogatnak mindenbe, de a párom szülei vagyis csak az apja ellenzi a kapcsolatot és a babát is!! Jogi uton tehet valamit a baba megszületése után, hogy ne adj isten elvegyék tölünk? A párom sajnos nem tölti be a 18at csak a baba születése után 2honappal.

#17 éves #elvehetik tölem a babát?
2014. jan. 26. 10:54
 1/10 anonim válasza:
Szerintem nem .. regebben olvastam ijet azt hiszem 14 ev allat nincs beleszolasa a gyereknek de.. omm szerintem felette mar ha elakarja vetetni a szulo kell a lany bele egyezese is ~ azthiszem
2014. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, felelős döntés! (mármint hogy ha vállaljátok!)


Nem, nem szólhat bele.

2014. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Teszel egy apasági nyilatkozatot, így te leszel a gyerek gyámja. Mivel te már bőven nagykorú vagy, nem veheti el tőled senki.

A gyámhivatal engedélyével össze is házasodhattok (ha a születendő gyerek és a fiatalkorú anyuka megélhetése is biztosítva van, biztos megadják az engedélyt), úgy meg végképp nem vehetik el tőletek.

2014. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 BlackSword ***** válasza:
Nem tehet semmit, csak rághatja a küszöböt...
2014. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Betölti a 18 at mire megszüli a babát? Mert ha nem, akkor úg tudom, hogy kell magzati gyám. Egyébként nem tehet semmit az apuka, az én apukám sem tudott semmit tenni, csak azt,hoyg lassan beletörődött.
2014. jan. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi most látom, hogy nem tölti be. Ezesetben menjetek be a gyámhatóságra, hogy kell-e intézni valamit. Nekünk nem kellett, én betöltöm addigra a 18-at.
2014. jan. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok az utolsó. Tehát. 16 évet betöltötte a lány, így az apuka nem tehet semmit. Ha nem töltötte volna be akkor lett volna beleszólása ugyanis kiskorú, de így már ugye fiatalkorú. A gyámhatóságnál a házasság úgy megy, hogy bementek, nyilatkoztok, hogy házasodni szeretnétek. Abban az esetben is a gyámhatóságra kell menni nyilatkozatot tenni a szülőnek, ha z engedélyét adja a házassághoz. Amennyiben nem adja meg az engedélyt a szülő, rról még agyámhatóság megkérdezi a szülőket,hogy miért nem, stb... Megnézik a keresetedet, és ha em tartják elégnek, akkor kell, hogy nyilatkozzon valaki aki segít titeket (mondjuk a szüleid). Ezenkívül a párodnak a pszichológiai érettségét is vizsgálják. A terhesség nem olyan tényező, ami miatt feltétlen pozitív elbírálásban részesültök.

Mi is akartunk házasodni párommal, a szüleim benne lettek volna, csak minket szorított z idő, mert külföldre költöztünk, és az is idő míg a gyámhatóság elbírálja a kérelmet, 1 hónap a várólistán időpontért, plusz a dátum, a nagy napra... Így mi annyit tettünk, hogy apukám írt egy nyilatkozatot, ami szerint a nagykorú párom a felelős a továbbiakban a megélhetésemért, mindenért. Bármiben tudok segíteni szólj, esetleg email-ben felveheti párod velem a kapcsolatot, tudok segíteni esetleg, hogy magántanulósághoz mit írjanak stb (már ha magántanuló lesz) Üdv :)

2014. jan. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat, nagyon megnyugtatott amiket irtatok! :) Örülök, hogy nem leszólásokat kaptam ami ilyenkor szokásos! :) Sajnos már csak a párom tanulásán aggódok, ez a utolsó elötti éve érettségin, talán ezt az évet még kitudja járni, de nem bizok benne nagy hassal kijárhatná ezt az évet? 6honapos lesz mire ennek a tanévnek vége lesz.
2014. jan. 31. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Max csúszik 1 évet, ha utána egyetemre megy, legalább hozzászokik. :)
2014. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, kijárhatja a jövő tanévre meg kérhet magántanúlóit. Én is magántanuló vagyok most, csak nekem nehéz a helyzet mert kiköltöztünk Németbe, és májusban szülök :) Úgyhogy én csúszok egy évet, mert idén érettségiznék.
2014. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!