Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért kell feltétlen a vérzés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell feltétlen a vérzés első napjától elkezdeni az első tablettát? Ha nem akkor kezdtem el az baj?

Figyelt kérdés
mivel nekem alapból azért lett felírva, mert össze vissza jött meg, most pedig amikor 1nap volt piros vérzés akkor elkezdtem, de harmadik napra már nem volt vérzés. mi történt ? 3tablettát vettem már be. 17L

2014. febr. 2. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:

A "tünetekből" szokás következtetni a hormontermelésed aktuális alakulására.

Miután a vérzés abból áll, hogy a jól erezett méhnyálkahártyád lelökődik, így csak arra tudok gondolni, hogy most nem jutott el olyan fejlettségi szintre a nyálkahártyád a ciklus során, hogy három napnál tovább kelljen vérezned.


De lehet, hogy van okosabb nő, aki erről többet tud.

2014. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert a peteérés folyamata a vérzés első napjától kezdődik és (ciklushossztól függően) két hétig-20 napig tart (és az ovulációval zárul).


A tabletta a peteérés folyamatát akadályozza meg, és ezért kell a vérzés első napján (illetve egyes tablettáknál megengedett, hogy a 2.-5. napon) bevenni.


Orvosi hiba erre a problémára, ami neked van, fogamzásgátlót írni!

Ha szeretnél majd valaha az életedben gyereket, akkor NE a nőgyógyásztól kérj megoldást, hanem egy endokrinológustól!

2014. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!