Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a barátnőm fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátnőm fogamzásgátlót szed, de kapott antibiotikumot, lehet terhes? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Kezdjük az elején (nem ostoba 12 évesek vagyunk). Barátnőm 22 én 20. Azzal tisztában vagyok,hogy a fogamzásgátló hatását csökkenti az antibiotikum. A kérdésem a következő lenne: Barátnőm 500 mg-os zinatot szed, a menzeszt követő 4. napon közösültünk (ekkor már szedte a fogamzásgátlót 2 napja). Ugye az antibiotikum elnyújtotta picit a havit szóval még volt gyenge vérzése a 4. nap este(kedd). Ma azonban még mindig enyhén vérzik. Az antibiotikumot általában a fogamzásgátló tabletta bevételétől +8 óra múlva vette be. (Elvileg fel kellett hogy szívódjon) Mennyi esély van hogy teherbe eshet?

2014. febr. 20. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagytok ostoba 12 évesek, akkor miért nem jutott eszetekbe, hogy esetleg óvszerrel is védekezzetek? Főleg így, hogy tisztában vagytok vele, hogy az antibiotikum konkrétan semlegesítheti a tabletta hatását.
2014. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyenes leszek.

Krrva sok.

2014. febr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beleírni, hogy megkérdezte az orvosát (aki felírta az antibiotikumot) hogy csökkenti-e a hatását. A doki azt mondta nem kell félni, nem csökkenti annyival.
2014. febr. 20. 17:05
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem csökkenti "annyival" :DDD Hát ez nagyon jó! Ezek szerint mégiscsak ostobák vagytok! Az orvosnak meg külön tudok gratulálni.
2014. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igazából már osztottam,szoroztam,négyzetre emeltem gyököt vontam.

Ami a terhesség mellett szól:

Csökkenti a hatását az antibiotikum(Orvos szerint nem függeszti fel)

Közösültünk


Ami ellene szól:

Fogamzásgátlót már szedte.

4 óra helyett 8 óra felszívódási időt adott neki

Menzesz 4. napja (elvileg ekkor már peteérés nincs)

2014. febr. 20. 17:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Inkább azzal kéne kezdened, hogy utánanézel a fogamzásgátló tabletták működésének. Ez nem olyan, hogy ha bevetted, és felszívódott, akkor az arra a napra már hat.
2014. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ami a terhesség mellett szól:


Bepriccoltál


ez kimaradt.

2014. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Menzesz 4. napja (elvileg ekkor már peteérés nincs)"


Ó, ments meg!


Fogamzásgátló rendes, normális szedése mellett EGYÁLTALÁN NINCS

2014. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elküldte véletlenül.


Tehát fogamzásgátló szedése mellett egyáltalán nincs peteérés!

Viszont abban az esetben, ha kihagyás, kifosás, kihányás történik, vagy olyan gyógyszert szed valaki, ami csökkenti a hatását, akkor peteérés bekövetkezhet!


Tablettaszedés alatt pedig a levél első és utolsó hete a legveszélyesebb ilyen szempontból. Ha az első hét, vagy az utolsó hét tabletta alatt történik valami hiba, nagyobb az esély a terhességre, mintha a második héten hibázna a szedéssel.


(Egyébként tabletta nélkül a menstruáció ELŐTT két héttel van a legveszélyesebb időszak!

Bogyó mellett pedig NINCS menstruáció, hanem megvonásos vérzés van!)

2014. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Privátra:

százalékos esélyt nem lehet mondani. Az aktustól számítva két hét múlva lőjetek el egy tesztet!


Egyébként ez még lemaradt:

a helyes eljárás az lett volna, ha az antibiotikum szedése alatt VÉGIG, illetve a befejezése után még 1 hétig máshogy is védekeztek! Ennyi kell, hogy visszatérjen a védelem!


Ha ez még nem telt le, akkor továbbra is ügyeljetek!

2014. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!