Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi ideig gyengíti a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ideig gyengíti a fogamzásgátló hatását az antibiotikum?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el szedni fogamzásgátlót, életemben először, de az első időszakban épp antibiotikumot szedtem egy betegségre. Vasárnap szedtem be először az orvos utasítása szerint az Iamnát (az 5. menstruációs napon), de utána két napra vettem be az utolsó szem antibiotikumot (tehát kedden), amit 6 napig kellett szednem (vagyis mivel a felírás napján már csak időarányosan egyet vehettem be, az utolsó szem kedd reggelre tolódott).

Hány napnak kell eltelnie, hogy a fogamzásgátló kifejtse a hatását? Tudom, hogy amúgy is van egy bizonyos idő normál esetben is, de az antibiotikum miatt kell-e még pluszban rászámolni? Ha igen: mennyit?

Köszi a választ előre is!


2014. febr. 21. 00:19
 1/5 Moszuke ***** válasza:
én (hasraütök).. 3 napot várnék.
2014. febr. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
7 napot ír hatóidőnek a betegtájékoztató 2-5. napon megkezdett szedése esetén, rászámolt 3 nappal az 10 nap. Ha én 13 napja szedem a gyógyszert, és 11 szem gyógyszer vettem be az antibiotikum óta, akkor védettnek számítok már?
2014. febr. 21. 00:42
 3/5 anonim ***** válasza:
szervezet függő, de 1 hét biztosan (többször jártam már úgy hogy egyszerre szedtem a kettőt)
2014. febr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a logikus az, hogy addig, amíg teljesen ki nem.ürül a szervezetedből az antibotikum. Neten ha angolul keresel rá, hogy az antibiotikumod pomtos hatóanyagának mi a kiürülési ideje a szervezetedből, akkor inkább azt vedd alapul. Én egyébként inkább egy hetet várnék. Addig óvszer. (a fogamzásgátló mellé). Nagyon sokan mennek úgy abortuszra, hogy gyógyszer mellett esnek teherbe, mert nem tudjak, hogy az antibiotikumok + fosos betegsegek is gatolják, csökkentik hatékonyságát. :-(. De ha az antibiotikum betegtajekoztatojan rajta van a fogamzasgatloval osszefuggo "mennyit varj" szerű infó, akkor az azért elfogadható igaznak.
2014. febr. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mármint úgy egy hét, hogy az utolsó antibiotikum bevétele + egy hét?
2014. febr. 21. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!