Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok! Mik a tapasztalataitok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Mik a tapasztalataitok, mennyire jelentkeznek a fogamzásgátló tabletta mellékhatásai?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és a barátommal kezd komolyabbra fordulni a kapcsolatunk, és a fogamzásgátló tabletta szedésének elkezdésén gondolkodok, a barátommal is beszéltünk róla, hogy ez lenne a legjobb megoldás, mert a gumi elég vágyölő tud lenni, csak a tablettával meg fenntartásaim vannak. Persze tudom, hogy ezt főként az orvosommal kell majd megbeszélnem, és ő majd segít kiválasztani a számomra legmegfelelőbbet, de előtte még érdekelne, hogy itt milyen válaszokat kapok.

Ès még egy kérdés utólag, ami számomra ijesztő és érthetetlen: Itt az oldalon is olvasok olyan kérdéseket, hogy fog. gátló tabletta mellett is teherbe estek, ezért az orvosuknak erősebb gyógyszert kellett felírnia. Ez az orvos hibája, vagy a tabletta szedője hibájából adódhat? Pl. ha nem a megadott időpontban szedi be. Vagy mindezektől függetlenül is becsúszhat a terhesség? Mert a tablettánál tényleg annyira kicsi az esélye, hogy számomra ez nem világos.



2014. ápr. 7. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Először is el fog küldeni hormonlaborra, ami egy vérvétel. Ez alapján fogja megállapítani, hogy melyik a neked megfelelő tabletta. Ha ezt nem teszi meg, és csak random felír valamit, akkor menj másikhoz, mert ez nem cukorka, hanem komoly hormonális készítmény!

A mellékhatásai: Igazán akkor durvul be a dolog, ha valami miatt abbahagyod. Én most hagytam abba, és már parázok attól, hogy megúszom-e a sima aknéval, vagy cisztás is lesz-e, és hogy vajon csak a hajam negyede, vagy esetleg a fele fog kihullani. :( Ja, és azért kellett abbahagynom, mert beteg lettem tőle, ha nem megyek másik orvoshoz, aki rendesen kivizsgál (félévente hormonlabor!+hüvelyi uh) akkor most se tudom, hogy a hormonjaim össze-vissza állnak a tabitól, és csupa ciszta a petefészkem. Persze lehet, hogy neked semmi bajod nem lesz tőle, de sose tudhatod. Én ha előre tudom, hogy mit fog nekem okozni, akkor sose fogadom el ezt a gyógyszernek csúfolt sz@rt.

Lényeg: Olvass utána, ha ismersz valakit, aki szed fog.gátlót, kérd el a betegtájékoztatót, és nézd meg mellékhatásokat, döntsd el, hogy neked megéri-e bevállalni. És figyelj oda arra, hogy a doki rendesen elküldjön félévente vérvételre és hüvelyi uh-ra.

2014. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1 éve írattam fel gyógyszert elsőnek, de engem nem küldött vérvételre, bár utána itt olvastam, h jobb lett volna.

Az első gyógyszeremet 1 évig szedtem, de állandóan éhes voltam tőle, így most váltottam.

Aggódom, mert el se tudtam mondani rendesen, h mi a problémám és felírt egy másikat. :/ Majd kiderül, mi lesz belőle. Symiciát szedtem, most Milligestet.

Az, hogy milyen mellékhatások lesznek, az egyéntől függ.

Nekem ez az állandó éhség volt, van akinek hány ingere van, sose tudni.

Neten is találsz pár tájékoztatót.


A terhességnek állítólag pici az esélye, az dokim szerint 99%-os a védelem, persze rendes szedés mellett.

2014. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnalom, hogy veled ez tortent, borzalmas!:S Es igen, pontosan ilyenek miatt tettem fel a kerdest, mert annyi szornyu dolgot hallottam mar rola, ami tobb mint a pozitiv, es a sajat noveremen is rosszakat tapasztalok, nem is keveset...hajritkulas, komoly izuleti gyulladas a kezen es a terden is (emiatt neha menni is nehezen tud, es santitva) Es sajnos ezek biztos h a tabletta hatasai, pedig még csak 27 eves, szoval ez nem jatek...Nem merem elkezdeni, mert ugyanigy vagyok en is, felek h meg fogom banni, es visszafordithatatlan betegsegeim es bajaim lesznek. Persze van akinel semmi negativ dolog nem jelentkezik, es még a mellei is nagyobbak lesznek tole, de altalanossagban a nok nagytobbsegetol en is inkabb rosszakat hallok. Nem tudom mitevo legyek, ha nem akarunk gumival vedekezni. Nagyon nehez kivalasztani a megfelelo modszert....
2014. ápr. 7. 19:54
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitsegeket!
2014. ápr. 7. 19:56
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt vannak az egyéb módszerek a hatásosságukkal együtt, ezekből egyszerre többet is lehet alkalamazni: [link]

Nekem ezekből a ciklusfigyelés (ovulációs teszttel) és a gumi a szimpi, de ezen kívül vannak még módszerek. Most már pl. azoknak is tesznek fel hormonmentes spirált, akik nem szültek. Kérdezd meg az orvost, hogy neked mit ajánl.

2014. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget! Az a baj, hogy en ,ezt mar sokszor atneztem, es utana nezegettem, hogy melyik lenne a legjobb, de egyszeruen nem jutok semmire, mert nekem a gumi megfelelo lenne, de a baratom nagyon kenyelmetlenul erzi magat benne, pedig en azt tartom a legjobbnak. Nem szeretnek gyogyszert szedni, nagyon rossz tapasztalataim vannak rola jallomasokbol
2014. ápr. 7. 20:22
 7/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget! Az a baj, hogy en ,ezt mar sokszor atneztem, es utana nezegettem, hogy melyik lenne a legjobb, de egyszeruen nem jutok semmire, mert nekem a gumi megfelelo lenne, de a baratom nagyon kenyelmetlenul erzi magat benne, pedig en azt tartom a legjobbnak. Nem szeretnek gyogyszert szedni, nagyon rossz tapasztalataim vannak rola hallomasokbol!
2014. ápr. 7. 20:22
 8/14 anonim ***** válasza:

csak hogy legyen pozitív is én 16 évesen elszedni, igen lehet szidni hogy ennyire fiatalon egy éve voltam ekkor együtt az akkori párommal, sem közben nem amikor abbahagytam nem tapasztaltam ilyesmit amit irtatok

annyi volt vele a gondom hogy ha mondjuk nem pontosan vettem be vagy mondjuk nem volt rendben a gyomrom akkor előfordult pecsételős vérzés

amikor abba hagytam sem volt semmilyen problémám és ha lesz komoly kapcsolatom mindenképpen szándékszom újra kezdeni

persze egyik megoldás sem 100% de a tablettának elég magas viszont ha nem megfelelően alkalmazod előfordulhat a nem kívánt terhesség de minden más módszernél is

2014. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatodat! :) Én is legszívesebben elkezdeném szedni, csak félek attól a sok mellékhatástól, és tényleg annyi rosszat hallottam róla, hogy ezek nagyon visszatartanak az egésztől. De valamit meg muszáj kitalálnom, mert természetesen hiányzik a szexuális együttlét a barátommal, és egyszer amikor már nem bírtuk, gumit használtunk de ő úgy nem tudja élvezni, pedig nagyon örülnék neki, ha gumival védekeznénk, mert az a másik legjobb mód, és az egyikünk szervezetét se rombolja, mellékhatása sincs, de tőle meg nem szeretném elvenni az együttlét örömét azzal, hogy rákényszerítem, ezt nem is akarnám de nem is tennék ilyet. Nem tudtok valami kiutat és megoldást erre a problémára ? Vagy valami olyan óvszert ajánlani, ami például olyan mintha nem is lenne rajta semmi, vagy nem tudom.. Ötleteket kérek tőletek, nagyon sokat segítenétek!
2014. ápr. 11. 18:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

én 4 éve szedek Qlairát, az égvilágon semmilyen mellékhatást sem tapasztaltam, és rendszeresen járok szűrésre, szerencsére nincs semmi problémám.

kicsit furcsa, hogy a barátod SEMENNYIRE nem tudja óvszerben élvezni a szexet.. kicsit önző dolognak tűnik. ki tudja a te szervezetedre milyen hatással lesz.. próbálkozzatok még szerintem az óvszerrel, mert te csak a barátod talán nem tudatos érzelmi zsarolása miatt akarnál szedni.. de te tudod. vannak olyanok, mint én, akire eddig még nem volt rossz hatással, de vannak rossz esetek is, szóval nagyon fontold meg. ha igen, akkor pedig szerintem valamilyen kombinált tablettát kérj, ezeknek kisebb a hormontartalma

2014. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!