Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges terhesség fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges terhesség fogamzásgátló szedése mellett, úgy, hogy termékeny napokban vagyok?

Figyelt kérdés
fél éve szedek rendszeresen fogamzásgátlót, és semmi antibiotikumot nem szedek. Az együttlét megszakításos volt, de mivel a kalkulátor, és naptár szerint most vagyok a termékeny napokban, kicsit megijedtem.

2014. ápr. 26. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátlóval NINCS termékeny napod. Tudod, hogy miért szeded egyáltalán és mi a hatása???
2014. ápr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
fogamzásgátló mellett termékeny nap? tudod te mi az a hormonális fogamzásgátló?????
2014. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

hosszú kapcsolatban vagyok, és nem utolsó sorban 3-szor elvitt már a mentő görcsöléstől mert elájultam annyira fájt. A fő indok ez volt. Nem foglalkoztam vele, hogy tulajdonképpen hogyan is van, csak örültem hogy nem vagyok félholt minden hónapban..

Nem kell rögtön leteremteni mindenkit, ha nincs teljesen tisztában 1-2 dologgal.

2014. ápr. 26. 00:12
 4/12 anonim ***** válasza:

de érted, a neve fogamzásgátló, nem görcsoldó


ha jól szeded 99% nem lesz gyerek

2014. ápr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, az a neve, de a nőgyógyászom azért írta fel,hogy ne görcsöljek, és bevált. Úgyhogy nekem ez a lényeg. Fél éve kb. semmi görcs.
2014. ápr. 26. 00:16
 6/12 anonim ***** válasza:

Én sem görcsölök mióta szedem.

De én nem emiatt kezdtem el szedni, hanem mert nem szeretnénk még babát. 5 éve szedem.

Amúgy jól írták előttem, ez is csak 99% a teherbeesést tekintve.

2014. ápr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Termeszetesen nem 99%, hiszen akkor 100 dugasbol egy gyerek szuletne. Ha valaki heti 5szor dug, az azt jelenti h foggatloval minden 5. honapban teherbe esne. Ezt remelem ti sem gondoljatok.. Inkabb 99,9999%, akar csak az ovszer. Es az a hianyzo kicsi szazalek is csak a statisztikai mereshiba. Foggatloval es gumival, ha valaki helyesen hasznalja, lehetetlen teherbe esni.
2014. ápr. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a megszakítás fölösleges, azért szeded azt a sz...rt, h ne kelljen megszakítani. és NINCS termékeny napod, úgyh a naptárazást hagyd a csudába. ilyenkor egy műciklus állítódik be. ahogy mensi sincs, csk megvonásos vérzés.
2014. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

statisztikailag pontatlan a számításod, mert egyébként is csak pár termékeny nap lenne. nem nő a termékeny napok száma, hanem lecsökken nullához közel.



"MENNYIRE HATÉKONY A TABLETTA?


Elméletben a tabletta hatékonysága több, mint 99%, a gyakorlat azonban sokkal alacsonyabb számot mutat. A tabletta használatának első éve során a nők 1,9-18,1%-a tapasztal nem tervezett terhességet.[6]

Ezek a tabletta melletti meglepetésszerű terhességek több tényezőnek köszönhetőek. A tabletta és egyéb gyógyszerek kölcsönhatására megváltozhat a fogamzásgátló hatás eléréséhez szükséges hormonszint a vérben. Ez a gyógyszer-kölcsönhatás jelentős lehet az általánosan használt "alacsony hormontartalmú" ta"lettánál, ahol már csekély vér hormonszint változások gyakoribb ovulációt és így váratlan terhességet eredményezhetnek. A tabletta melletti terhességek számát az is növeli, hogy a nők gyakran nem tartják be az előírást, néha a motiváció hiánya miatt, különösen fiatal korban (15-24 év)."

2014. ápr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó, te mégis honnan tájékozódtál? Csak mert én orvosi könyvekből, és sehol sem volt olyan információ, mint amit te is írtál.

A fogamzásgátló tabletta az egyik leghatékonyabb védekezés.


Kérdező: teljesen mindegy, miért írták fel neked, attól még FOGAMZÁSGÁTLÓ. Nincs termékeny napod.

2014. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!