Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Valaki használta már ezt a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki használta már ezt a fajta hormonmentes fogamzásgátlót? Vélemények? Többi lent!

Figyelt kérdés
[link]

2014. ápr. 30. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
nem. méhszájsapka, állítólag valamivel gyengébb a hatás a pesszáriumnál. azon viszont erősen gondolkoztam. eddig annyit olvastam róla, hogy szorosan fenn van, nehéz lecuppantani használat után. és hogy mindenképp kell hozzá a spermicid.
2014. ápr. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én meg mivel nem szedhetek hormont tartalmazó dolgokat, így elég szimpatikusnak találom ezt a saját magam által fel-le szedhető dolgot...a minispirált az én nőgyógyászom is javasolta, de eddig még nem szántam rá magam, szülés előtt vagyok még, bár tudom, hogy a mini fajtáját pont a szülés előtti nőknek fejlesztették ki, de valahogy idegenkedek tőle...eddig ez a legszimpatikusabb...és persze a megszakításos módszernél nyilván biztonságosabb! :)
2014. ápr. 30. 00:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor inkább pesszárium. Kényelmesebb, biztonságosabb.
2014. ápr. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a spirál is lehetőség pedig. nekem felrakták a rendeset, pedig nem szültem még én se.

1.

2014. ápr. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia! En pont azt a 'mini fajtat' szedem, amit te fent megemlitettel. Cerazette-nek hivjak es szerintem Magyarorszagon is kaphato. (Kulfoldon elek.) Ezt a fogalmazasgatlot az kulonbozteti meg a tobbitol, hogy nincs osztrogen hormon benne, csak progeszteron. A Cerazette-et altalaban azoknak a noknek irjak fel, akiknek pl. magas a vernyomasuk es ezert nem szedhetnek 'normalis' fogamzasgatlot. Vagy azoknak, akik szoptatnak. Vagy azoknak, akik egyeb okokbol nem szedhetnek osztrogen tartalmu keszitmenyeket.


En tobb, mint 2 honapja szedem es csak jokat tudok mondani rola. 26/L

2014. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
#5-os vagyok. Csupan a lenyeget felejtettem el leirni. :D En egyik kategoriaba sem tartozom: nem szoptatok, gyerekem nincs. Magas vernyomasom sincs. Az orvos azert irta ezt fel, mert kifejezetten ezt a fogamzasgatlot kertem.
2014. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk nem tűnik rossznak utolsó! Köszi a tippet!:) Rákérdezek majd a nőgyógyászomnál! Velem az a helyzet, hogy mind a két szülőmtől örököltem a trombózisságra való hajlamot, és emiatt nem szedhetek hormon tartalmú készítményeket. Ezt 4 éve tudtam meg, és akkor már 4 éve a Lindynette20-at szedtem, ugyanis az első nőgyógyászom, nem nagyon járt a dolgok végére, és csak simán, mindenféle vizsgálat nélkül felírta ezt a gyógyszert. Úgy derült ki, hogy nem is szedhetném, hogy nőgyógyászt váltottam, és az új doktornőtől kérdeztem, hogy nem szükséges e x időnként másik gyógyszerre átváltani, nehogy esetleg csökkenjen a védelme annak, amit eddig szedtem, hisz hallottam olyanról, hogy időnként javasolják a váltást. Alaposan kikérdezgetett, majd elküldött egy komplex vérvizsgálatra, és ott kiderült, hogy nem is szedhettem volna ezt a bogyót, és örülhetek annak, hogy nem lett semmi bajom.
2014. máj. 1. 06:23
 8/8 anonim válasza:

Nalam semmilyen mellekhatas nem jelentkezett. A Ceratette-rol tudnod kell, hogy minden nap szedni kell, nincs 7 napos szunet. Ez a fogamzasgatlo is 99%-os vedettseget ad. Van egy mellekhatas viszont, ami a nok nagy reszenel jelentkezik es erre szeretnelek figyelmeztetni. A menstruacio teljesen megszunhet.


Nalam ez tortent es hogy oszinte legyek, nagyon boldog vagyok. 13 eves korom ota szenvedek, minden fajdalomcsillapitot kiprobaltam, kulfoldon is es otthon is. Gyogyteakat is kiprobaltam, valamint egyeb tablettakat (pl. magnezium es cink). Semmi nem segitett es iszonyuan szenvedtem.


Termeszetesen mikor az orvos ezt felirta, rogton mondta, hogy a menstruaciom teljesen megszunhet/meg fog szunni. Mondtam neki, hogy nagyszeru, ezt en tudom, pont ezert szeretnem ezt a gyogyszert. Szoval nem o ajanlotta ezt a gyogyszert, en kertem. Viszont semmi problemaja nem volt azzal, hogy en ezt kertem, nem valamelyik 'normalis' fogamzasgatlot.


Vannak nok, akiknek rendszertelen lett a menstruaciojuk ettol a gyogyszertol, szoval az is elofordulhat.


A legnagyobb param persze az volt, hogy hizni fogok tole, ez nem tortent meg. Sot, ha ez lehetseges, meg fogytam is.


Akarmilyen dontest hozol, sok sikert! :)

2014. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!