Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » SOS! Tabletta szedése mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Tabletta szedése mellett lehet-e terhes?

Figyelt kérdés
Az van hogy fogamzásgátlót szedek eddig rendesen időbe jött mindig a menstruációm mellette, az előző levélem után nem jött a multhónapba ahogy kellett volna a szünetben, csináltam akkor tesztet már akkor aggódva de negativ lett, utána most szedtem a következő levelet amiből hétfőn (máj12) vettem be az útolsó tablettát most szombat van de nem jött meg pedig az útolsó tabletta után max 1-2 nap és megszokott jönni. Lehetséges e teherbe esni a tabletta mellett? és akkor miért lett negativ a tesztem? Köszönöm ha valaki mondana valamit! Mielőtt mondanátok nőgyógyászhoz elég nehezem jutnék most be.
2014. máj. 17. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy teszt nem teszt, csinálj még egyet.

De ha nem jön meg, akkor muszáj lesz elmenni nőgyógyászhoz, hogy megnézze, mi van. Már csak azért is, mert akár akarsz gyereket, akár nem, mindenképpen befolyásolja, hogy most mit csinálj és mit ne. Ha megtartanád, akkor az életviteled kell ennek megfelelően alakítani, ha nem, akkor pedig sos kell az abortuszt intézni.

De egyébként ha normálisan szedted a tablettát, akkor nem valószínű - bár nem is kizárt.

2014. máj. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha a szabályokat betartva szedted, iszonyú pici az esélye.

nem feltétlenül vagy terhes, a tájékoztatókban le is van írva, hogy viszonylag sok nőnél mellékhatás lehet a menstruáció kimaradása. velem is megtörtént, hogy először alig, aztán egyáltalán nem jött meg. csináltam teszteket, negatívak voltak, de azért elmendtem nőgyógyászhoz (bár mire az időpontot kaptam megjött..) ő is megerősítette, hogy ez "normális" a tabletta mellett, de nagyon nem egézséges, ha már 2 kimarad. szóval szerintem nem feltétlenül vagy az. 2 hónaposan már lennének tünetek, és pici has is, nem?

szóval csinálj min 2 tesztet, és mindenképp menj el a nőgyógyászhoz, akkor is, ha negatív az eredmény

2014. máj. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyógyszer sem nyújt 1005-os védelmet. A húgom is mellette lett terhes, pedig rendesen szedte, nem volt hasmenése, és antibiotikumot sem szedett...


A teszt lehet azért lett negatív, mert még akkor nem ágyazódott be. Tünetek sem mindenkinél vannak. Viszont vérzéskimaradást sok más is okozhat. Főleg, hogy gyógyszer mellett nincs menzesz, csak megvonásos vérzés.


Én azt javaslom, csinálj még egy tesztet, aztán az eredménytől függetlenül mindenképp doki! Ha terhes vagy, akkor azért, ha meg negatív, akkor meg azért, hogy kiderítse, mi a gond.

2014. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elgépeltem, sorry:


"A gyógyszer sem nyújt 100%-os védelmet."

2014. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csináltam még egy tesztet negativ lett ugyh megyek a dokihoz köszönöm azért
2014. máj. 18. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!