Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tabletta hamarabbi befejezése:...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tabletta hamarabbi befejezése: mikor kell az új levelet megkezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milligest tablettát szedek már 2 éve, viszont nem emlékszem, hogy ha hamarabb befejezem pár nappal( jelen esetben 5 nappal) a következő levelet a menstruációm hanyadik napján kell elkezdenem, hogy már az első naptól védjen.

5.-re emlékszem de nem vagyok biztos benne.

Megerősítenétek ebben?


Köszönöm



2014. jún. 9. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Soha ne fejezd be hamarabb!


Néha-néha tovább szedheted, akkor ugyanannyi szünetet kell tartani, mint egyébként! Az se gond, ha egyszer-egyszer nem tartasz szünetet (rendszert ebből sem szabad csinálni!), de ha hamarabb akarod befejezni, az macerás...


Csak akkor hagyhatod abba, ha az azt megelőző héten nem volt szex... és utána nem elég a megvonásos vérzést megvárni, hanem meg kell várni az első rendes menzeszt, és úgy elkezdeni, mintha akkor kezdenéd a szedést.

2014. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, hogy jutott ez az eszedbe!


Többet lehet, kevesebbet sose! Ezt jegyezd meg! Már ha védelmet akarsz.


Ráadásul a Miligest háromfázisú tabletta, így még kevésbé lehet vele "szórakozni", mint a többi tablettával (egyfázisúakkal).

2014. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem is figyeltem, hogy háromfázisú... így még az eltolás is necces... teljesen kihagyni a szünetet nem is lehet, eltolni is csak pár nappal, és akkor a következő levelet visszafelé kell elkezdeni szedni, majd ha eltoltad, amennyivel akartad, akkor 7 nap szünet, és kezdeni az új levéllel!
2014. jún. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Közben utánaolvastam és azt találtam, hogy még 3fázisú tabletta esetén is, ha a 14. nap után hagyom abba, akkor csak simán meg kell tartani a 7 napos szünetet és újra elkezdeni.

semmi extra.

2014. jún. 10. 08:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Hol olvastad? Ilyen nincs!
2014. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a tabletta dobozában található betegtájékoztatón olvastam.
2014. jún. 10. 20:27
 7/9 A kérdező kommentje:

egyik barátnőmnek 3fázisú van, és neki le van bontva, hogy mit kell csinálni ha az első fázisban nem vesz be szemet, ha a másodikban ha a hamradikban stb.

és a harmadikba ez van írva:

vagy másnap kettőt vesz be, vagy megtartja a hétnapos szünetet és kezdi az új levelet.

ergo mivel abbahagytam a harmadik fázisban, számomra is csak ennyi a teendő,h. megvárjam a 7 napot"mintha bevenni felejtettem volna el" de igazából csak abbahagytam.

2014. jún. 10. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, és ilyenkor hívják fel rá a figyelmet, hogy ha előtte volt szex, abból lehet terhesség!


Amikor kiírtad a kérdést, rákerestem a betegtájékoztatóra, abban semmi ilyen nincs.


De ha szeretsz hazardírozni, hajrá!

2014. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nem volt előtte szex

nem szexeltem kb 3-4 hete

éppen azért "hazárdírozok"


ha elkezdem az új levelet, akkor szeretnék szexelni, ezért voltam arra kíváncsi, h. mikor véd

2014. jún. 10. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!