Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi várható egy évi fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi várható egy évi fogamzásgátló befejezése után? Tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés

Használtam a keresőket, de konkrétan erre nem találtam semmit, ezért érdekelne.. :)


Egy évig szedtem Dienille gátlót, de nincs már párom, így nincs rá szükség. Ma jött meg, szóval a levelet beszedtem, már nincs újabb adag kiíratva, kiváltva.


Mi várható ezek után? Alapjáraton nagyon erős görcseim vannak -ezt mérsékelte a gátló-, gondolom azok visszajönnek..számíthatok pecsételővérzésre a hónapba a menstruációm után? Mert első hónapban, míg szedtem a gátlót, addig volt, így ez megfordult a fejemben, hogy esetleg most is..mennyire lesz össze kutyulódva a megjövés napja? Illetve ha mondjuk egy félév múltán újraakarom kezdeni a szedést, megint nődoki és egy vizsgálat vagy simán csak szólok házidokinak, aki eddig is kiírta, és mehet is?


Köszönöm a válaszaitokat! :)


21/L


2012. nov. 26. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora mázlid van...


-Vagy megjön rendesen.

-Vagy hónapokig kell várnod, mire újra elindul. Az is gyakori, hogy egyszer kétszer még megjön, majd aztán zavarodik össze. Ez utóbbit is a gyógyszer számlájára szokták írni.

Keress rá: post pill amenorrhea


Pecsételés nem gyakori, a vérzéskimaradás sokkal inkább.


A görcseid nem biztos, hogy visszajönnek.

-------

Sokat segített, nem? :)

Mindenkinél máshogy alakul, nem lehet megjósolni.


Egyébként a "fogamzásgátló mellékhatásai" keresőkifejezéssel találhatsz tapasztalatokat.

2012. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ó, és a doki:

elvileg csak akkor írhatná fel, ha papírt viszel róla, hogy szeded és ezt az igazolást bizonyos időközönként (mint ahogy az allergiagyógyszereknél is szokás) meg kellene "újítani".

A háziorvosod rugalmasságán, szabálykövető magatartásán múlik, hogy felírja-e neked a gyógyszert.


DE

azt javaslom, hogy vizsgáltasd ki magad, ha ismét el akarod kezdeni szedni.

Ha félévnél hosszabb időt hagysz ki, akkor lassan úgyis esedékes lesz a rákszűrés is. Anélkül pedig nem is szokták (jobb helyeken) felírni.


Még valami:

a gyógyszert csak akkor kezdheted majd el ismét, ha újra beállt a menzeszed.

2012. nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;) :)
2012. nov. 27. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!