Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót, este 19h helyett reggel 8-kor vettem be. Aznap meg is jött 18- napra, de nem sokáig tartott és enyhe volt. Körülbelül másfél hónapja szedtem a bogyót amikor elfelejtettem bevenni. Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 00:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy abban a pár napban mikor meg kellett volna jönnie, enyhén görcsölt egész nap a hasam. Én már attól is félek, hogy terhes vagyok és igazából emiatt jött meg hamarabb az az izé és nem azért mert összevissza szedtem be a bogyót :/
2014. jún. 18. 00:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Lövésem nincs hogy megy ez, de ha megnyugtat, akkor egy ideig használjatok kiegészítő védekezést (pl. gumi). Majd mikor már egy ideje rendesen szedted, akkor elhagyhatjátok. Így tuti nem lesz semmi gond. :)
2014. jún. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na várj! Tegyük rendbe a dolgokat! :) 1,5 hónapja szeded. Ez oké. Olyat szedsz, amit 28 napig kell szedni, és miután beszedted tartani kell 1 hét szünetet, és a 8. napon kell elkezdeni a következő levelet?

Másik: az, hogy 13 órával később vetted be, nem hinném, hogy gondot okozhatna, magamból kiindulva legalábbis, mert én vettem már be este 6 helyett másnap délben is, és semmi gondot nem okozott. Éjfél körül bevettem még az aznapit és következő naptól a szokott időre visszaálltam.

Számomra inkább az a furcsa, hogy 18 napra megjött. Általában ez úgy néz ki (szintén saját példa), hogy végigszeded a levelet, és a gyógyszermentes napok valamelyikén megjön a menszeszed. Nekem ez az első hónapban a 3. napon következett be. Abbahagytam kedden, és pénteken jött meg, és nekem attól kezdve mindig a 3. napra esett a menstruációm kezdete. Olyan előfordult, hogy össze-vissza szedtem, ki is hagytam egymásután 2 szemet, és kicsit előbb jött meg, vagy épp eltolódott, de max. 1-2 napot! A terhesség akkor lehetne esélyes, ha mondjuk nem tartottátok volna be az előírást, és előbb hagytátok volna el a gumit, mint szabadott volna. Betartottátok, amit a betegtájékoztatóban írnak? Az enyém pl. azonnali védelmet biztosít, de nem mindegyik ilyen. Szerintem a biztonság kedvéért vegyél egy tesztet, és ha negatív, akkor szedd tovább rendesen a tabit, és ha következő hónapban normális lesz minden, akkor nincs semmi komoly bajod. :)

Egyébként ne gondolj a legrosszabbra, az egyik barátnőm most épp úgy járt, hogy jövőhéten hétfőn kell abbahagynia a gyógyszert, és azon a héten pénteken kellene megjönnie, de ma megjött neki, csak úgy. Először ő is megijedt, hogy mitől lehet ez, de mivel ő most nem él szexuális életet, így arra gondoltunk, hogy biztos a klímaváltozás miatt, ugyanis Dániába utazott két napja. Nálad is lehet, hogy a túlzott stressz vagy izgalmak okozták most ezt! :) Ha viszont továbbra is többször előfordul ez az összevisszaság menj el dokihoz! 26/N

2014. jún. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!