Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Corenelle tablettától meghízta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Corenelle tablettától meghíztam és rosszul voltam, most kaptam egy teljesen másikat, Velgynt. De az interneten azt olvasom hogy ugyanaz a kettő. Mi az igaz?

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 10:39
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én nagyjából 1 évig szedtem corenelle fogamzásgátlót, és semmi bajom nem lett tőle, nem is híztam, sőt, inkább fogytam. Ezekben a tablettákban már nagyon alacsony a hormontartalom, szóval szerintem ha híztál és rosszul vagy, akkor lehet annak más áll a hátterében, például pajzsmirigy alul működés vagy hasonlók. Szerintem vizsgáltasd ki magad, mert alapjáraton a mostani fogamzásgátlóknak szerintem nem szabadna ilyen tüneteket kiváltaniuk:) Meddig szedted?


20/N

2014. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem most azt próbálgatja az orvosod, hogy a hatóanyagra reagálsz így, vagy a vivő anyagokra. Ha ugyanúgy rosszul leszel tőle, akkor a hatóanyag a hibás, ha nem, akkor a vivő anyag.


A vivő anyag pedig márkánként változó, tehát nem csinált hülyeséget az orvosod.


Hatóanyagban pedig változik a dózis és az összetétel. (progeszteron, ösztrogénre hasonlító vegyületek, stb, bonyolult) Ha a gyógyszer hatóanyagára reagáltál így még van elég sok kombináció, ami beválhat.

2014. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Voltam pajzsmirigyvizsgálaton,semmi gond nincs...tényleg látványosan meghíztam mikor a Corenelle-t szedtem sajnos.Új az orvosom,azt mondta hogy valószínűleg tényleg a gyógyszer volt a hibás,és hogy na emellett le tudok majd fogyni. Lehetséges hogy ösztrogéntúltengésem van.
2014. jún. 27. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:
A hatóanyaguk ugyanaz, de a Velgyn gyengébb, kevesebb benne az ösztrogénkomponens. Szóval lehetséges, hogy az új tabletta beválik.
2014. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!