Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek a NuvaRing...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a NuvaRing fogamzásgátló hüvelygyűrűről?

Figyelt kérdés

Először használok ilyesmit, mármint nem tabletta formát, ezért lenne pár kérdésem, amik a rendelőt elhagyva jutottak eszembe. Lehet a hüvelygyűrűt tamponnal egyidőben használni? sehol sem találtam utalást arra, hogy nem lehetne. Mi a tapasztalatotok a szexszel kapcsolatban? Elég nagynak tűnik nekem, amit ha helyesen helyezünk fel, mi nők nem érzünk. Na de nem zavaró szeretkezés közben? Mégiscsak egy plusz tárgy ami megnehezíti a helyzetet... Ti hogy oldjátok ezt meg?

Előre is köszönöm válaszaitokat.



2014. júl. 1. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Hallottál a Nuvaring Babákról?
2014. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Kérlek fejtsd ki.
2014. júl. 1. 23:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A legbiztonságosabb fogamzásgátlási módszer, a Pearl-indexe messze a legmagasabbak között van.

Válaszok:

1. Tamponhasználat: ez csak az első ciklusban merül fel, a többiben a megvonásos vérzés a gyűrűmentes időszakra esik általában. :)

2. Nem lehet érezni szex közben. Volt olyan partnerem, aki nem tudta, hogy van bennem gyűrű, és észre se vette. :)

De amúgy szex idejére ki lehet venni, ha mégis zavarna.

2014. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első: szerintem te kevered valamivel, a Pharmatex-bébi az, ami fogalom, a Nuvaring nagyon biztonságos. :)
2014. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Első hónapban vagyok, ezért kérdeztem a tampont. Mivel a NuvaRingből "kiolvad" a hormon, vagy "kiszivárog", megfordult a fejemben, hogy a tampon talán nem szívja magába egy részét?

Nekem nem sikerült olyan magasra felhelyezni, ahogy a képen a prospektusban látható. Nekem ahhoz képest sokkal nagyobbnak tűnik. Szinte az egész hüvelymélységemet elfoglalja, körülbelöl. Ezért talán hihetetlen nekem, hogy nem jön ki véletlenül sem. Na de lehet ezeket beképzelem magamnak, nem próbáltam még ki élesben, lehet, hogy csak nekem tűnnek ezek így.

2014. júl. 1. 23:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia

én 4 hónapon keresztül használtam.

Ha az egy hét kihagyásos időszak végén, amikor be kell tenned az újat, de még nem maradt el a vérzés, ugyanúgy használhatsz tampont, csak nagyon vigyázz, amikor cserélsz, nehogy azt is kihúzd, pl. belepottyan vécébe, vagy padlóra, mert iszonyú fertőzéseket vihetsz be, ha visszateszed, még ha lemosod is.

Szerintem szeretkezés alatt marha kényelmetlen, én kivettem, de nagyon figyeltem rá, hogy max 2 órát legyen kint./nap!! 3 óra elteltével csökken a hatása.

Nekem sosem pottyant ki és rettentően odafigyelek a higiéniámra. (szóval kizárt hogy ilyen jellegű okokból)

De folyamatos gyulladásban tartott + arcomon, vállaimon, mellkasomon, hátamon olyan gyulladások jöttek ki,- (jó, ez valószínű gyógyszertől is kijött volna)- amik immáron 2 hónap alatt se tudnak tisztességesen rendeződni. Igen látta doki, mielőtt még....

Amúgy sztem kényelmes, hogy nem kell naponta bevenni a gyógyszert, hanem egy hónapban 2x van rá gondod, 1x kivenni, egy hét után meg visszatenni.

2014. júl. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
2014. júl. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 usztella24 válasza:

gondoltam megírom az én tapasztalatomat.

kezdem azzal, hogy folyamatos problémám volt, hogy össze-vissza megjön, persze az orvosok azonnal fogamzásgátlót írtak fel, mint problémamegoldás. mindegyik bogyó kb. fél évig szabályozta is, aztán mellette is felborult a rendszer. ráuntam a kísérletezésre, és kérdeztem a dokit, hogy mi lenne, ha megpróbálnám ezt a gyűrűt, hiszen helyileg hat. mondta hajrá!

kifutott az utolsó csomag tabim és elkezdtem. feltettem, fura volt. szexeltünk az is fura volt, majd annál maradtunk, hogy amikor együtt vagyunk leszedem. első furcsaság az első gyűrű felhelyezése után kb. 3 héttel történt. iszonyat migrén szerű fejfájás, semmilyen fájdalomcsillapító nem segített, és napokig tartott. közben napokon át tartó hányinger. mellette iszonyat izomfájdalom, és tetőzte a dolgot, hogy folyásom lett, ami még soha nem volt :(

3 hét után levettem az első gyűrűt, csodásan megjött, majd 1 hét szünet után feltettem a következőt, gondoltam megszokta már a szervezetem. na akkor fokozódott a dolog, elkezdett fájdalmassá válni a szex (úgy, hogy a gyűrű fent se volt az aktus alatt), és a szívem össze-vissza kalimpált. elmentem nőgyógyászhoz (egy másikhoz, akit nagyon sokan ajánlanak). ő közölte, hogy az összes tünetem trombózisra utal (27 éves vagyok), azonnal abba kell hagynom mindenféle hormon készítményt.

oké, de akkor a védekezés hogyan tovább? erre azt kaptam óvszer vagy pharmatex. latex érzékeny vagyok, így most arra jutottam, hogy nagyon oda fogok magamra figyelni. minden nap mérem a testhőmérsékletemet, figyelem a peteérést, és a pharmatex mellé vásároltam pesszáriumot. így most a hormonmentes fogamzásgátlókat kombinálva próbálunk vigyázni.

ez csak az én történetem, valaki évek óta használja, és semmi baja... én érzékeny voltam rá, nem jött be :(

2014. nov. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!