Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha egyszer kihagytam az egyik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyszer kihagytam az egyik tablettát milyen eséllyel eshetek teherbe? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Már régóta szedek fogamzásgátló tablettát, pontosabban a Lindinettet, és még soha nem volt semmi gond. Egyik nap észrevettem hogy egy valahogyan kimaradt, de nem az előző napi hanem vagy 3 nappal korábbi, és nem pótoltam. Az észrevétel előtti napon pedig együtt voltam a párommal, ez a menstruációm vége után 4 nappal történt. Remélem nagyjából érthető :D Tekintve a peteérést, hogy olyankor még kicsi az esély a dologra, valamint hogy addig rendesen szedtem, kell tartanom valamitől? Értelmes válaszokat várok, előre is köszönöm a segítséget. 20/N

2014. júl. 5. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Mivel - mint ahogy azt írod is - nem az ovuláció környékén történt és rendszeresen szedted, szerintem nem kell tartanod tőle. De azért az ovuláció környékén én a helyedben a biztonság kedvéért használnék óvszert is.
2014. júl. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ :)
2014. júl. 5. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Egek!

Kérdező és 1-es!

Tablettaszedés alatt NINCS ovuláció! Ha mégis, mert lecsökken a védelem és bekövetkezik, akkor BÁRMIKOR bekövetkezhet! Nem csak akkor, amikor tabletta nélküli lenne! Sőt, a második heti bogyó alatti kihagyás a legkevésbé veszélyes. Ezzel ellenkezőleg az első vagy a harmadik héten elkövetett baki már jóval veszélyesebb!


Igen, van esély, s nem is kicsi, mert bár nem írtad pontosan, a leírásodból úgy tűnik, hogy a levél első 7 tablettájának egyikét hagytad ki.


Menstruációt pedig NINCS. Erről szól a tabletta. Kilövi a saját természetes ciklust, és megvonásos vérzés jelentkezik csak.

2014. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kérdező, de szerintem el kellett volna olvasni a betegtájékoztatót.


Ha kihagysz egy szemet, és nem pótolod, mint ahogy történt is veled, akkor kiegészítő védekezést kell alkalmazni, mert a szem kihagyása miatt megnő az esély a teherbeesésre.

Ez azt jelenti, hogy legalább óvszert kellett volna húznia a barátodnak.


Mivel te előbb voltál együtt a barátoddal, minthogy észrevetted volna, hogy kihagytál egy szemet, ezért a 72 órás tabletta lett volna a megoldás, és akkor most nem kellene aggódnod.

Viszont mivel már nem tudsz a történteken változtatni, annyit tudsz tenni, hogy egyrészt reménykedsz, hogy nem lettél terhes, másrészt pedig két hét múlva csinálsz egy tesztet, majd aszerint döntesz a továbbiakról, hogy pozitív vagy negatív lesz-e.


És ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor minden egyes nap megnézed, hogy bevetted-e a gyógyszert, akkor nem fog ilyesmi történni.


29/N

2014. júl. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
NEM vehet be 72 órásat fogamzásgátló szedése mellett!!!! Ez nagyon fontos! Kedves kérdező mi a helyzet? Rendben vagy?
2014. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!