Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Első fogamzásgátló tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első fogamzásgátló tabletta felírása?

Figyelt kérdés

Először megyek nőgyógyászhoz és tudom, hogy a fogamzásgátló tabletta felírása előtt vannak bizonyos vizsgálatok.

"A doki 5-10 percig vizsgál a vérvétel előtt" alatt mit kell érteni?



2014. júl. 20. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szó szerint megvizsgál mondjuk nekem nem volt vérvétel. Megvizsgált és felírta a gyógyszert.
2014. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vérvétel és rákszűrés, ha még nem voltál.
2014. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

5-10 perc megvizsgál:


- Megnézi a méhszájad állapotát, van-e seb vagy látható elváltozás rajta.

- Kitapintja a méhed.

- Rákszűrés esetén egy pálcikával, végén vatta van, olyan mint egy hosszú fültisztítópálcika a méhszájadat megkapargatva kenetet vesz, ezt küldik elemzésre.

- Ha már nem vagy szűz hüvelyi uh-t is szoktak csinálni, itt is a méhedet és a petefészkeid nézegetik illetve a méhszáj méretét méri (azt hiszem). Ez meg olyan, mint egy vékonyabb fémrúd és óvszert húz rá meg síkosítót ken rá. Először majdnem felröhögtem mikor láttam. Ilyenkor lazíts ha nem mondaná, számold a birkákat vagy gondolkodj a holnapi ebéden, mert nem a legkellemesebb, de egyáltalán nem fájdalmas ha nem görcsölsz rá.


Viszont olyan nőgyógyásznál ne akarj fogamzásgátlót felíratni, aki nem küld el legalább vérvételre. (és utána írja fel, nem előtte) Mert mutatja mennyire jó és egyéb ügyekben mennyire kompetens ha esetleg egyéb problémával vissza kellene menned (fertőzés, bármilyen panasz).


Most voltam egy olyannál, aki meg se vizsgált, elmondott tünetekre írt fel gyógyszert fertőzésre... úgy, hogy adott tünetekkel három különböző típusú fertőzésem is lehetett és különböző gyógyszeres terápia jó rá. Pont olyan területen tanulok, ahol ismerem a fertőzést okozó organizmusokat, de nem orvos vagyok, így az önvizsgálat nehézkes.

2014. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. júl. 23. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!