Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettát szeretnék felíratni. Hogy zajlik egy ilyen? Milyen vizsgálatok szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés

Sziaszok. :)


Tartós kapcsolatban élek, rendszeres szexuális élettel. Eddig óvszerrel védekeztünk, de el szeretném kezdeni a tabletta szedést, mert egyszer már volt egy balesetünk, 72 órásat kellett bevennem. Úgy gondolom, biztonságosabb lenne.


Viszont.


Még csak most leszek 17. Természetesen nem az a kérdés, hogy kell-e szülői beleegyezés, mert nyilván nem akarom eltitkolni, vagy ilyenek.


Annyi még a kérdésem, hogy szülőnek feltétlen el kell-e kísérnie, vagy elég, ha a barátom (19) jön velem?


Több helyen olvastam, hogy kell vérvétel, vizeletvizsgálat, de hallottam olyat is, hogy nem kellenek ilyenek. Most akkor hogy is van ez?



2014. júl. 31. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
elmész körzetihez, kérsz beutalót női orvoshoz, (vagy csak simán odamész, helyfüggő) odamész a női dokihoz, elmondod mi a helyzet, és megkérdezed mit és hogyan. nem muszály feltétlen a szülőket is belevonni ha nem akarnád, ismerek olyat aki teljesen a szülei háta mögött intézte és simán, és évekig szedte mire elmondta.
2014. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit most írok azzal csak neked akarok jót, a te érdekedben. 16-17 évesen még nagyon korai fogamzásgátló gyógyszer szedni, túl fiatal a szervezeted ahhoz, hogy egy magas hormontartalmú gyógyszert szedj! Mondanám, hogy az orvossal kell megbeszélni, de nagy valószínűséggel a gyógyszert felírja neked, hiszen neki az lesz a lényeg, hogy költsd a pénzed.
2014. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá szülői kíséret.


Igazából a vér- és vizeletvizsgálat nem kötelező jellegű a tabletta felírása előtt, de van olyan orvos, aki biztos ami biztos alapon elküld. Egyébként ebből csak annyi derül ki, hogy rendesen működik-e a májad és a veséd, mert ha nem, akkor semmilyen fogamzásgátló nem javasolt. De általában ha valakinek akkora gond van a veséjével vagy a májával, annak vannak tünetei is...

Sokszor olvasom itt az oldalon, hogy a vérvizsgálat azért kell, hogy a doki megállapítsa, milyen gyógyszerre van szükséged. Baromság! Erről semmiféle infót nem ad egy rutin vérkép. Egy normális anamnézisfelvétel (ciklus, betegségek, szedett gyógyszerek, családban előforduló betegségek stb.) többet ér.


Rákszűrést szoktak csinálni előtte, meg sima nőgyógyászati vizsgálatot. Illetve ha előfordult a családban trombózis, akkor javasolt annak a vizsgálata, hogy van-e genetikai hajlamod rá. De ezek közül is csak a Leiden mutációt szokták vizsgálni, mert az a leggyakoribb.

2014. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát, nálam ez úgy zajlott, hogy bementem a délutáni rendelésre, ahol szóltak az ügyeletes orvosnak, az kenetet vett tőlem a rákszűréshez, kérdezgettek ezt-azt (mióta élek nemi életet, eddig hogyan védekeztünk, volt-e bármilyen problémám, betegségem, irritációm stb.). aztán kaptam beutalót vérvételre (véralvadást néznek), annak megjött az eredménye, minden rendben volt, megkaptam a receptet. 16/L
2014. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) még annyit, hogy egyedül is mehetsz, de a vérvételen egy 18 feletti személynek veled kell, hogy legyen.
2014. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!