Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van félni valóm a terhességtől?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van félni valóm a terhességtől?

Figyelt kérdés

Igazából a gyógyszeremet már közel egy éve,11 hónapja szedem azért elsősorban mert nem volt valami rendszeres menstruációm és kaptam hormont rá hogy beállitsák. Ebben a hónapban is rendszeresen szedtem a tablettát, igaz nem olyan pontosan ahogyan elöirt(szóval jo ha szedi az ember h minden nap szinte azonos időben) ( egykét óra különbség mindig volt közte) de nem maradt ki egy sem a levélből. Most van még vissza 2 szem de szombaton, azaz amikor 5 szem volt még, együtt voltam a barátommal, de nem ment el benem vagyis hát pont kivette, de lehet h bennem is elment már kicsit..értitek..

Mindig félek a teherbe eséstől pedig ugye alapvetöen a fogamzásgátlónak az a lényege hogy véd és elmehet benned az ember szöval nem értem magam h miért van mindig félelmem? mit tudok ez ellen tenni h ne féljek mindig? valakinek valami ötlete? nyugtasson meg valaki hogy nem nagy most se az esélye, hogy a ciklus vége fele történt ez az eset? ilyenkor mennyire termékeny egy nő? nem annyira már, vagy igeN?

köszi a válaszokat!



2014. aug. 4. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Félni bármikor és bármitől lehet.

Ha már az orvosod nem világosított fel, akkor jó, ha tudod, hogy gyógyszer mellett nincs ciklus. A hormonális fogamzásgátlás lényege, hogy elnyomja a peteérést, és ezáltal a teljes ciklust is. Éppen ezért menstruáció "beállítására" nem lehet használni, hiszen a szedése alatt egyáltalán nincs is menstruáció.

2014. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
rosz volt a fogalmazásom.javitanam. megvonasos verzes.na. bocs.
2014. aug. 4. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!