Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15 éves a barátnőm és fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 éves a barátnőm és fogamzásgátlót szeretnénk hogy szedjen, hova kell először menni hogy felírják? A szűlő kelleni fog hozzá? Egyik ismerősömnek szülő nélkül írták fel.

Figyelt kérdés
Kérem! túl fiatal, ott a gumi stb válaszokkal kiméljetek. Nemsokára 16 éves leszek, a párom is 2 hóna múlva 16 lesz, 2éve együtt vagyunk, 1 éve feküdtnk le, gumival védekeztünk eddig.

2014. aug. 11. 00:07
1 2
 1/14 Dr.Michael Jocks ***** válasza:
100%
Nőgyógyászhoz illik menni.
2014. aug. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mr. Truth ***** válasza:
100%
Miért nem szedsz te fogamzásgátlot? Miért a csaj szervezetét kell szétkuldeni?
2014. aug. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
remelem hogy ez csak vicc .......
2014. aug. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fiatalon még nem érdemes belekezdeni.
2014. aug. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
szülő is kell hozzá nem? vagy csak aki elmúlt 18?
2014. aug. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dr.Michael Jocks ***** válasza:
Szerintem nem kell hozzá, bár ez ugye pénzbe kerül rendszeresen az ember pedig ilyen korban annyira még nem független.
2014. aug. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
én beszéltem neki hogy káros, főleg 18 év alatt, de senkinek nem jó, de ő ragszkodik hozzá..
2014. aug. 11. 00:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is keressetek egy jó nőgyógyászt! Nem mindegy, kihez mentek, sok el se végezteti a szükséges labort, és ki sem kérdezi a lányt, csak felírja azt a gyógyszert, amiben érdekeltsége van! Szülő nem kell hozzá, de nem árt, ha tud róla, mert ha bármi problémát okoz (pl. trombózis), akkor nem árt, ha az anyuka meg tudja mondani a mentősnek, hogy van egy ilyen kockázati elem...


A nőgyógyász megvizsgálja manuálisan, rákszűrést csinált, elküldi laborba.

A labor két okból (lenne) fontos. Egyrészt hogy jó-e a májfunkció, másrészt pedig vannak-e trombózishajlamra utaló jelek - ez utóbbi sokszor kimarad, ha a beszélgetés során a doki nem látja indokoltnak.


Annak írják fel, akinek legalább két éve rendszeres a menzesze, és nincs ellenjavallat.

A két év azért fontos, mert ha ez megvan, akkor az arra utal, hogy a petefészkek teljesen befejezték a fejlődésüket. Ugyanis a gyógyszer leállítja a petefészkek működését, és ezzel a nemi fejlődés is leáll, ha még folyamatban van. Ez akkor okozhat problémát, ha később, sok év múlva gyereket szeretne. Fejletlen méhvel nem lehet babát kihordani!


Trombózis: a gyógyszer megnöveli a trombózis kockázatát, ezért olyanoknak nem ajánlott, akinek a családban előfordult.


Amit még be kell kalkulálnotok, az egyrészt az ára... ezt mindig elő kell teremteni! És nem olcsó... 6-8 ezer forint 3 hónapra kb.


Illetve a mellékhatások...

Most csak egy gyógyszerre kerestem rá, de kb mindegyikre igaz, hiszen a hatóanyag majdnem mindegyikben ugyanaz.


Nem másolom át mindet, itt megtalálod...


[link]


De ami gyakori:

Gyakori mellékhatások (100 betegből több mint 1-nél, de kevesebb mint 10 betegből 1-nél):

- hangulati ingadozások,

- fejfájás,

- hasi fájdalom (gyomorfájás),

- akne,

- emlőfájdalom, emlő megnagyobbodás, emlőérzékenység, fájdalmas vagy rendszertelen hüvelyi vérzés,

- testsúlygyarapodás.


A hangulati ingadozásba számoljátok be az esetleges libidóvesztést is...


Én speciel a korai gyógyszerszedésnek köszönhetem, hogy annak idején természetes úton nem eshettem teherbe... egy mellékhatás, amiről nem szól a fáma, hiszen a doki fel sem írhatta volna, így a kockázat olyan alacsony, hogy elhanyagolható...


És még egy: ha olyan antibiotikumot kap, amit nem lehet tabi mellett (mindig szólni kell róla a dokinak!), vagy hasmenéses betegség miatt ürül a szervezetből, akkor nem elég egy hétig utána még kiegészítő védelem, hanem az előtte napokkal történt aktusból is lehet terhesség.


És végül egy legutolsó... amit lehet, nem szabadna leírnom...

Mennyire bízol meg benne? Csak mert nemrég volt itt egy kérdés, ami arról szólt, hogy a lány önhatalmúlag nem vette be a tabikat, mert azt remélte, ha terhes lesz, azzal magához tudja láncolni a fiút.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__59..


Tudom, téged ezek nem érdekelnek, így sorry...

De gondoltam, nem árt az info, nem csak nektek, másoknak sem.

2014. aug. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
pedig túl fiatal, és ezt egy valamire való orvos is el fogja mondani.
2014. aug. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korig FELESLEGES, SŐT ÁRTALMAS A TABI!!! (hacsak nincsenek menstruációs gondok). Maradjon csak a gumi, vagy esetleg van helyi gátló is.
2014. aug. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!