Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha elmennék nőgyógyászhoz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elmennék nőgyógyászhoz vizsgálatra (fogamzásgátló miatt), akkor venne mintát, de mikorra lenne meg az eredmény? Vissza kellene mennem, hogy megmondja melyiket ajánlja?

Figyelt kérdés
Magánorvoshoz szeretnék menni és ezért sem mindegy.

2014. aug. 23. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor én mentem, már a vérvétel előtt felírta, mert vérvétel kell hozzá, és azt mondta, nyugodtan kezdjem el szedni, már a vérvétel előtt, és majd hozzam vissza a leleteket, ha rosszak az eredményeim, abbahagyom, vagy ad mást.
2014. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Noblesse Oblige ***** válasza:

Hát meg kell valljam, egy felelősségteljes nődoki vesz mintát. És a lejárati ideje ugyanannyi mint a sima labor eredményekért. Tehát leghamarabb ha összejön 2-3 nap.


Igen vissza kell menned, mert fel kell írni receptre, tehát a receptért mindenképp...


És ha nem akar rendesen megvizsgálni, akkor ne fogad el amit random felírt neked, mert egy női rokonom is szedte minden vizsgálat nélkül... 3 év múlva benn feküdt trombózissal a szívkórházba.

2014. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mintavételnek semmi köze ahhoz, hogy te milyen fajta fogamzásgátlót szedsz.

Sőt! Nem is néznek hormonokat eleve, ami alapján pont neked valót írnának. Ez egy nagy tévedés.

Vért vesznek, hogy kiszűrjenek bizonyos kizáró okokat, ami miatt nem lehetne szedni, májbetegség, trombózishajlam például, csinálnak rákszűrést, esetleg ultrahangot, de azt nem mindenhol szoktak és ennyi. És felírnak egyet, ami ha bejön bejön, ha nem, akkor meg írnak másikat.

Amúgy a vérvétel eredménye másnapra van meg, annak tükrében már felírják a gyógyszert, a rákszűrés eredményéért pedig kb. 2 hetet kell várni.

De van olyan felelősség nélküli orvos, aki semmilyen vizsgálatot nem csinál, csak felírja és jó idő. Na ilyenhez ne menj és ilyenbe ne menj bele! Többet ér az egészség szerintem.

Illetve a másik, hogy nem akarok hülyeséget mondani, de azért kérdezz rá, hogy mi pénzedbe kerülne ezek a vizsgálatok, mert nekem pl. bőrgyógyászaton nem is kértek bizonyos vizsgálatokat, úgy kérette meg a privát bőrgyógyász a háziorvosommal, hogy ne kelljen érte fizetnem, mert nem lett volna olcsó.

2014. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nogyogyaszom vett mintat, de ettol fuggetlenul irt fel gyogyszert. Es mindig mondja, hogy felhivhatom a titkarnot az eredmenyert, be is mehetek, o csak akkor hiv ha rendellenes dolgot talalt. Amugy Fabia Sandorhoz jarok, valakinek van tapasztalata vele? Mert az elozo azt irta ha a doki a vizsgalat nelkul irt fel gyogyszert az gaz..
2014. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt hittem ezért kell a minta a vér meg hogy trombózist kizárjuk.
2014. aug. 23. 17:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Igen, megkérdezi, hogy a csládodban jellemző volt-e, és a vérmintában a hormonszinteket ellenőrzi, meg a koleszterinszintet, ilyeneket.
2014. aug. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy vérvétel fog kelleni. Ennél sem szabad előtte enni?
2014. aug. 23. 17:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen vérvételnél nem szabad előtte enni.
2014. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!